„Prawdziwe roboty” – Wydawnictwo SAM

Zastanawiacie się czasem jak w przyszłości będzie wyglądało nasze życie? Czy widok poruszających się chodnikiem robotów nie będzie już niczym szokującym?

Maszyny bardzo ułatwiają nam życie. Odkurzają nasze domy, koszą trawniki, w niektórych miastach poruszają się już roboty sprzątające, po Warszawie widziałam pędzącego robocika dostarczającego pizzę. Rozwój technologii jest tak dynamiczny, że wiele naszych codziennych obowiązków już wkrótce przejmą roboty.

Wydawnictwo SAM przygotowało nowy tom w serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?”

„Prawdziwe roboty” zaintrygowały całą naszą rodzinę. Obraz autonomicznego sklepu spożywczego, który można przywołać przez telefon, czy paczkolotu dostarczającego paczuszkę robi ogromne wrażenie!

Książka jest solidnym kompendium, które w przystępny i niezwykle fascynujący sposób przeprowadza nas przez świat inteligentnych maszyn.

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM

Potrafią grać w piłkę, wchodzić po schodach, pomagają dzieciom w nauce, przenoszą ciężkie elementy, podejmują decyzje, pracują na polach, pomagają lekarzom w wielu operacjach, wspierają seniorów i ludzi niepełnosprawnych, a nawet mogą ratować życie! Wysyłane są na misje odkrywcze, w morskich głębinach zbierają koralowce, detonują ładunki wybuchowe, komponują muzykę, a nawet wyprowadzają psy na spacer. Są wszędzie, a będzie ich jeszcze więcej.

W jaki sposób działają? Jak się uczą? Czy mogą rywalizować z ludźmi?

Warto przyjrzeć im się bliżej i zajrzeć w sam ich środek, poznając części, układy elektroniczne, kamery, czujniki, silniki i wiele więcej. Książka w bardzo przystępny i ciekawy sposób pokazuje jak działają roboty w fabrykach, gospodarstwach rolnych, szpitalach, domach, podczas akcji ratunkowych, czy na misjach odkrywczych.

Wspaniała popularnonaukowa lektura, zaspokajająca ciekawość dzieci. Liczne okienka w ciekawy sposób przekazują wiedzę i pokazują jak szybko rozwija się nasz świat!

Bardzo polecamy.

„Prawdziwe roboty”

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Tekst: Andrea Erne

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Ilustracje: Suzanne Szesny

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

ISBN: 978-83-967969-5-0

Dodaj komentarz