Cześć, miasto! – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Na jesienne długie wieczory, na zimowe mroźne dni i na każdy zwykły dzień w roku polecamy książki “wyszukiwanki”! Wiele razy dzieliłam się z Wami obrazkowymi lekturami, które nałogowo można oglądać i w których zawsze wypatrzy się coś nowego.

Tym razem wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało książkę “Cześć, miasto!” w której naprawdę dużo się dzieje. Zabawna, bogato zilustrowana historia przedstawia jeden dzień z życia w mieście. Tutaj możecie zajrzeć do innego tytułu z serii: “Cześć, Ziemio!”

 

koszyk

 

Tekst i ilustracje przygotowała Anna Fiske, zaś przekładu z języka norweskiego dokonała Aleksandra Grobelna. Książka jest w dużym, wygodnym formacie i spodoba się czytelnikom już od około 3 roku życia.

Dzień w mieście zaczyna się wcześnie. Już od 7 rano pieje kogut na zegarowej wieży, ktoś wraca z nocnej zmiany, tata zaprowadza malca do przedszkola, pociąg mknie po torach. Wśród zgiełku ulic mamy do odnalezienia szóstkę głównych bohaterów i czekają na nas dodatkowe pytania na każdej ze stron. Znajdziecie aż 16 rozkładówek, z których każda naszpikowana jest detalami.

Bardzo spodobała się nam pani dentystka, która ma w swoim gabinecie przeróżnych pacjentów. Uśmiejecie się na widok jednego z nich który ma aż 65 dziur! Życie toczy się jak w normalnym mieści, wzbogacone jest jednak o zabawne scenki. Spotkacie Mikołaja, wypatrzycie wymiotującą owcę, policzycie dzieci bawiące się na placu zabaw. Strona po stronie to godzina później, więc dzieci będą mogły obserwować zmieniające się miasto i patrzeć jak postępuje budowa lub co dzieje się w sklepie z piłkami, w którym wybito szybę. Czy wszystkie piłki się odnajdą? Można poćwiczyć numery alarmowe, bo do palącej się fabryki musi pędzić straż pożarna, nie zabraknie także przyjaznych duszków – jeden nawet zamówi sobie hot doga z dużą ilością ketchupu! I tak zleci dzień od godziny 7, aż do 22. Czy czarownica znajdzie dom? Czy troll zaśnie? Kto wzniecił pożar w fabryce? Czytajcie, oglądajcie, wypatrujcie i snujcie własne historie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z tą książką nie będziecie się nudzić. Ta przezabawna wyszukiwanka to długie godziny wspaniałej zabawy i nauki mimo woli. Dzieci oswoją się z codziennym życiem w mieści, zobaczą co można w nim spotkać i jak różne sytuacje mogą się wydarzyć. Wszystko opatrzone jest dodatkowo humorem i pełnymi emocji ilustracjami. Polecamy dla całej rodziny! Ile razy do niej zajrzycie tyle nowych rzeczy znajdziecie.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *