Cześć, miasto! – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Na jesienne długie wieczory, na zimowe mroźne dni i na każdy zwykły dzień w roku polecamy książki „wyszukiwanki”! Wiele razy dzieliłam się z Wami obrazkowymi lekturami, które nałogowo można oglądać i w których zawsze wypatrzy się coś nowego.

Tym razem wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało książkę „Cześć, miasto!” w której naprawdę dużo się dzieje. Zabawna, bogato zilustrowana historia przedstawia jeden dzień z życia w mieście. Tutaj możecie zajrzeć do innego tytułu z serii: „Cześć, Ziemio!”

 

koszyk

 

Tekst i ilustracje przygotowała Anna Fiske, zaś przekładu z języka norweskiego dokonała Aleksandra Grobelna. Książka jest w dużym, wygodnym formacie i spodoba się czytelnikom już od około 3 roku życia.

Dzień w mieście zaczyna się wcześnie. Już od 7 rano pieje kogut na zegarowej wieży, ktoś wraca z nocnej zmiany, tata zaprowadza malca do przedszkola, pociąg mknie po torach. Wśród zgiełku ulic mamy do odnalezienia szóstkę głównych bohaterów i czekają na nas dodatkowe pytania na każdej ze stron. Znajdziecie aż 16 rozkładówek, z których każda naszpikowana jest detalami.

Bardzo spodobała się nam pani dentystka, która ma w swoim gabinecie przeróżnych pacjentów. Uśmiejecie się na widok jednego z nich który ma aż 65 dziur! Życie toczy się jak w normalnym mieści, wzbogacone jest jednak o zabawne scenki. Spotkacie Mikołaja, wypatrzycie wymiotującą owcę, policzycie dzieci bawiące się na placu zabaw. Strona po stronie to godzina później, więc dzieci będą mogły obserwować zmieniające się miasto i patrzeć jak postępuje budowa lub co dzieje się w sklepie z piłkami, w którym wybito szybę. Czy wszystkie piłki się odnajdą? Można poćwiczyć numery alarmowe, bo do palącej się fabryki musi pędzić straż pożarna, nie zabraknie także przyjaznych duszków – jeden nawet zamówi sobie hot doga z dużą ilością ketchupu! I tak zleci dzień od godziny 7, aż do 22. Czy czarownica znajdzie dom? Czy troll zaśnie? Kto wzniecił pożar w fabryce? Czytajcie, oglądajcie, wypatrujcie i snujcie własne historie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z tą książką nie będziecie się nudzić. Ta przezabawna wyszukiwanka to długie godziny wspaniałej zabawy i nauki mimo woli. Dzieci oswoją się z codziennym życiem w mieści, zobaczą co można w nim spotkać i jak różne sytuacje mogą się wydarzyć. Wszystko opatrzone jest dodatkowo humorem i pełnymi emocji ilustracjami. Polecamy dla całej rodziny! Ile razy do niej zajrzycie tyle nowych rzeczy znajdziecie.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.