„Opowieści dla chłopców którzy chcą być wyjątkowi 2” – Wydawnictwo K.E. Liber

Każdy z nas jest wyjątkowy, jedyny w swym rodzaju i niepowtarzalny, tylko czasami nie potrafimy patrzeć na siebie z takiej perspektywy i nie doceniamy własnej osoby. Warto wspierać dzieci, wzmacniać ich poczucie wartości, dostrzegać w nich „to coś” czym każde z nas się wyróżnia. Warto też obalać stereotypy i uwrażliwiać najmłodszych, dodawać im wiary w siebie i pokazywać że mogą zmieniać świat na lepsze.

„Opowieści dla chłopców którzy chcą być wyjątkowi 2” to aż 100 historii mężczyzn tych z pierwszych stron gazet i tych mniej znanych, tych współczesnych i tych z dalekiej przeszłości. To aż setka inspirujących opowieści, które warto przeczytać całą rodziną!

 

 

koszyk

 

 

Autorem książki jest mieszkający w Berlinie Ben Brooks, zaś ilustracje przygotował Quinton Winter – brytyjski artysta i rysownik. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa K.E. Liber.

Na ponad 200 stronach znajdziemy setkę zwykłych – niezwykłych mężczyzn, którzy nie bali się wyjść poza schemat i którzy stawiali czoła przeciwnościom losu.

Przeczytałam tę książkę z dziećmi w dwa wieczory. To jedna z tych lektur które zainteresują nie tylko najmłodszych. Otworzyła nam oczy na wiele niesamowitych faktów i dała do myślenia. Jest bardzo ciekawie przygotowana, gdyż każda rozkładówka zawiera ilustrację i historię danego bohatera.

Michasia ucieszyła się bardzo że znalazł się tu wspaniały autor „Małego Księcia” – Antoine de Saint-Exupéry. Jest także niemiecki pisarz Erich Kästner, którego kochamy za książki „Mania czy Ania” oraz „Emil i detektywi”. To niebywałe że dotąd tak niwiele wiedzieliśmy o tych autorach, a teraz stali się nam jeszcze bliżsi. Największa radość wśród dzieci była gdy dotarliśmy do Świętego Mikołaja, bo chyba nikt z nas nie spodziewał się Go tutaj i była to miła niespodzianka, wszak to prawdziwy bohater! Jest także tajemniczy Banksy, dla którego sztuka ma zupełnie inny wymiar. Dzięki jego obecności w książce dzieci po raz kolejny prosiły aby włączyć nagranie ze słynnego zniszczenia obrazu wylicytowanego za ponad 1 milion funtów. To nie tylko tajemniczy artysta, ale przede wszystkim człowiek wrażliwy na potrzeby drugiej osoby i zwracający uwagę na istotne problemy.

Mnie zafascynowała postać Carla Junga, który stał się jednym z najbardziej znanych psychologów historii i stworzył własną koncepcję ujętą jako psychologia analityczna. Choć jego życie nie było łatwe to mimo wielu przeciwności losu dokonał czegoś ważnego i wartościowego, pomagając wielu ludziom na całym świecie w procesie rozwoju osobistego. Podobnie jest z postacią twórcy kostki Rubika, który sam w domu stworzył pierwszy egzemplarz tej kultowej, znanej na całym świecie zabawki. Dzięki lekturze tej książki dowiecie się jak owa kostka ewoluowała i jaki jest rekord w jej układaniu.

Nie sposób wymienić  wszystkich postaci, jednak gwarantuję że w każdej z tych historii znajdziecie ogromną dawkę motywujących faktów, dlatego każda warta jest uwagi. Mali czytelnicy przekonają się że bohaterowie są wśród nas i każdy może nim być. Najważniejsze to patrzeć sercem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książka napisana jest bardzo przystępnie, spodoba się dzieciom i dorosłym. Liczne ilustracje umilają lekturę, dlatego warto sięgnąć po tak wartościową pozycję. Polecamy całą rodziną.

 

 

 

Dodaj komentarz