Bałtyckie zwierzaki – Wydawnictwo DWUKROPEK

4 października jest Światowym Dniem Zwierząt, więc warto uczcić tę datę piękną książką. Idealną lekturą na dziś jak i na każdy dzień roku jest przepięknie zilustrowana pozycja „Bałtyckie zwierzaki” która ukazała się nakładem wydawnictwa Dwukropek.

Duży format, cudowne ilustracje i zabawne wiersze zabiorą Was do wnętrza Bałtyku, który skrywa niesamowitych mieszkańców!

 

koszyk

 

Autorką książki jest Patrycja Wojtkowiak – Skóra dla której morze pełne jest bajek, a plażę z chęcią wykorzystałaby na salę lekcyjną. Ilustracje do książki przygotowała Olga Demidova. Jestem oczarowana ich delikatnością, spokojem, a jednocześnie dynamizmem i drobiazgami. W te małe dzieła sztuki można wpatrywać się godzinami, a najlepiej oprawić je w ramki i zawiesić na ścianie! Marzy mi się taka morska galeria w domu.

Bałtyk zna każdy z nas. My nie wyobrażamy sobie wakacji bez polskiej plaży i szumu morza. To już nasza tradycja że chociaż raz w roku stajemy nad brzegiem fal wpatrując się w ich kolor, wsłuchując w szum i patrząc na horyzont. Zbieramy muszle, bursztyny, kamyki, ale nie zastanawiamy się kto mieszka w jego głębinach… Warto odkryć tych cudownych mieszkańców, bo to naprawdę są niesamowite zwierzęta.

W książce znajdziecie ponad 30 wierszy, które w zabawny i uroczy sposób pokazują życie w Bałtyku.

Poznamy aktywną nocami stornię, która doskonale kamufluje się przed wrogiem. Zachwycimy się dwumetrowym morświnem, który choć rzadko występuje w naszych wodach to jest pięknym okazem i wytrawnym nurkiem. Dowiecie się kto oczyszcza wodę w Bałtyku, a kto pływa do góry brzuchem gdy się stresuje. Będą nawet trzy odmiany babek, uroczych żółtych rybek w ciemne plamki, a nawet okazałe sercówki, żyjące w piaszczystym dnie morza.

Oczywiście nie zabrakło chronionej foki szarej, zająca morskiego, czy przeuroczych mini ślimaków. Są i nasze ukochane mewy śmieszki oraz rybitwy rzeczne. Dostojne łabędzie nieme, czy kaczki krzyżówki też goszczą na kartach książki. Ponadto pąkle, krewetki, skarpy, łososie, dorsze, kraby, cierniki i wiele, wiele kolejnych niezwykłych mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logoKsiążka jest pięknie wydana. Duży format i bajeczne ilustracje sprawiają że można poczuć nadmorski klimat. To zdecydowanie pozycja dla całej rodziny. Idealna lektura na długie jesienne wieczory. Obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika Bałtyku. Cenię ją za to że uczy przez zabawę. Nie jest tylko pięknym albumem, ale dostarcza także solidną porcję wiedzy, które dzieci z przyjemnością pochłoną. Ba! Nie tylko dzieci – dorośli także wiele się z niej dowiedzą. Idealna propozycja na prezent! Myślę że Mikołaj powinien mieć ją na oku 😉

 

One thought on “Bałtyckie zwierzaki – Wydawnictwo DWUKROPEK

  • 04/10/2019 at 12:41
    Permalink

    Książka już przez ekran jest piękna, a w rzeczywistości?! Na pewno jest przecudna!!! Bardzo chciałabym ją mieć w swojej kolekcji: po pierwsze uwielbiam morze i każdy urlop letni i zimowy spędzam z rodziną nad morzem, a po drugie jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i bardzo przydałaby mi się taka książka w pracy.

Dodaj komentarz