Cudaczek – Magdalena Jakubowska

Są takie książki, które zachwycają od pierwszego wejrzenia. Zdecydowanie należy do nich „Cudaczek” – spójrzcie tylko na tę okładkę! Nas zauroczyła. Nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie.

Jednak nie tylko ilustracje są czarujące. Ta opowieść porusza ważne i potrzebne tematy samoakceptacji, przynależności w grupie i poszukiwania własnych pasji. Historia jest wartościowa, mądra, lecz pozbawiona moralizatorstwa.

koszyk

Autorką, ilustratorką i wydawczynią książki jest Magdalena Jakubowska, która ukończyła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na kierunku grafika projektowa. Od kilku lat jej miłością jest ilustracja i tę pasję widać w jej twórczości.

„Cudaczek” jest lekturą skierowaną do dzieci w wieku około 3-9 lat. Wydany został bardzo starannie na wysokiej jakości papierze, w dużym formacie i w twardej oprawie. Każda strona wypełniona jest uroczą ilustracją.

Cudaczkowo jest niezwykłą krainą, mieszkają w niej bowiem wyjątkowi osobnicy. Każdy stara się czymś wyróżniać, jedynie Ptyś nie czuje się wyjątkowy… Jest czarny, ma kolorowe piórka i czuje że czegoś mu brak. Wyrusza w głąb krainy, by poznać innych mieszkańców i odkryć swoje atuty. Przez przypadek zdaje sobie sprawę że ma wspaniały dar rozśmieszania innych. To odkrycie sprawiło mu wiele radości, postanowił zostać poprawiaczem humoru. Szybko zaczął ćwiczyć swoje umiejętności i postanowił dać występ w centrum Cudaczkowa, jednak nie przewidział jednego – tremy i tego że nie zostanie dobrze przyjęty. Tylko jednej staruszce spodobał się jego pokaz…

Czy ta sytuacja sprawiła że Ptyś się poddał i załamał? – Wielu pewnie by tak zrobiło, ale on – nie! Wprost przeciwnie, wystarczyło jedno dobre słowo, by dodać mu wiatru w żagle. Choć jego droga nie była łatwa i lekka to dokonał czegoś wielkiego. Odnalazł swoją pasję i sens życia. Został doceniony i stał się potrzebny. A jak to wszystko osiągnął? Jak wyglądała jego droga? Koniecznie się przekonajcie i sięgnijcie po przygody Ptysia.

Książka ma bardzo szeroki przekaz. Zachwycające ilustracje to nie wszystko, znajdziecie w niej wiele tematów, które staną się pretekstem do rozmów z dziećmi. Mali czytelnicy zobaczą, że nie warto szybko się poddawać, że zawsze warto próbować raz jeszcze, że nie każdemu dogodzimy i że to my mamy czuć się spełnieni. Nie warto patrzeć na innych, trzeba iść za głosem serca. Warto odkrywać i pielęgnować pasje, warto otaczać się przyjaciółmi i zawsze należy akceptować siebie. To jeden z kluczy do szczęśliwego życia.

Polecam Wam serdecznie lekturę „Cudaczka”. To wyjątkowa książka w naszej biblioteczce. Możecie zakupić ją w sklepie autorki: www.ilustracyjnie.pl – do każdej wysłanej książki otrzymacie w gratisie pakiet zadań i kolorowanek opartych na treści książki, dzięki czemu będziecie mieć w domu prawdziwe Cudaczkowo!

Ilustracyjnie

One thought on “Cudaczek – Magdalena Jakubowska

Dodaj komentarz