Co robią uczucia? – Wydawnictwo Dwie Siostry

O uczuciach staramy się rozmawiać każdego dnia. To bardzo ważne, by nauczyć dzieci ich wyrażania, opisywania i rozumienia. Każdy dzień jest wachlarzem emocji i wrażeń, które niosą ze sobą przeróżne uczucia.

W naszej biblioteczce mamy specjalne miejsce, w którym zbieramy książki o uczuciach. Kolekcja jest już spora, z czego bardzo się cieszę, bo widzę jak duże efekty dają nam takie lektury. To bardzo potrzebne książki i swego rodzaju antidotum na wiele emocjonalnych dolegliwości.

Wśród grona tych ważnych pozycji jest jedna, zupełnie inna od wszystkich. Prosta, urocza, zabawna, dająca tak wiele możliwości do rozmów z dzieckiem. „Co robią uczucia” skradła nasze serca! To wyjątkowa, przepełniona uczuciami książka.

koszyk

Książkę autorstwa Tiny Oziewicz i zilustrowaną przez Aleksandrę Zając cechuje minimalizm. Piękny minimalizm! Znajdziecie w niej krótkie zdania i cudowne, dowcipne ilustracje – każdy czytelnik bez względu na wiek uśmiechnie się do tych obrazów.

Na 66 stronach przepięknie wydanej książki znajdziecie aż 31 uczuć. Na własne oczy zobaczycie co one potrafią robić w wolnych chwilach. Ciekawość wspina się wysoko, spokój przytula psa, wolność żegluje, wstyd kopie dołki i skrywa się w nich niczym kret…

Dzięki tak przystępnym, prostym, jasnym przekazom dzieci poznają uczucia, nauczą się je rozpoznawać i zobaczą, że każde czemuś służy. Jestem oczarowana tą książką, wydawnictwo Dwie Siostry po raz kolejny mile mnie zaskoczyło wspaniałą, niebanalną, oryginalną lekturą.

Polecamy z całego serca. Czytałam ją ze Stasiem wiele razy i ujęło mnie to, jak on bardzo wczuł się w te ważne przekazy, jak zaczął porównywać je do własnych uczuć, które wybrzmiewały przy różnych sytuacjach. Będziemy do niej regularnie wracać, jest mądra, wartościowa i bardzo potrzebna. Ilustracje to małe dzieła sztuki, coś wspaniałego!

Dodaj komentarz