Elementarz ekologiczny – Wydawnictwo WILGA

Coraz więcej mówimy o ekologii, jesteśmy świadomi jak wiele od nas zależy i staramy się wprowadzać zmiany, by nasza planeta przetrwała jak najdłużej. Cieszę się bardzo że powstają kolejne, mądre i wartościowe publikacje, budujące tę świadomość u dzieci. Jedną z ciekawszych książek w tym temacie jest „Elementarz ekologiczny” który w bardzo przystępny i ciekawy sposób objaśnia małym czytelnikom najważniejsze informacje, ciekawostki oraz cenne porady i zabawy.

koszyk

Książka została wydana na papierze posiadającym Certyfikat FSC świadczący o tym, że celuloza pozyskiwana do produkcji papieru pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Więcej informacji o znaku znaleźć można w książce. Grzbiet książki został wykonany zgodnie z zasadą zero waste, co oznacza, że do produkcji książki użyto możliwie jak najmniej papieru. Grzbiet jest pozbawiony dodatkowej tektury. Książka jest szyta naturalnym surowcem, nie jest klejona. Okładka została wykonana z tworzywa Arktika, czyli wysokiej, jakości kartonu, który jest biodegradowalny i nadaje się do recyklingu.

To tyle o „wyglądzie” książki, a teraz zajrzyjmy do środka!

Pozycja ta porządkuje wiedzę, otwiera oczy i pokazuje, ile jest sposobów, aby bez wielkiego wysiłku zmieniać świat na lepsze. Zwraca uwagę na to, jak segregować odpady (przede wszystkim pokazuje, po co to wszystko i co się z tymi śmieciami dzieje później), tłumaczy, jak unikać używania plastiku oraz jak oszczędzać cenną wodę. Co jednak najważniejsze pokazuje, jak żyć zgodnie z zasadą zero waste i na czym w ogóle ona polega. Znajdziecie wskazówki mówiące o tym jak nie marnować jedzenia i w jaki sposób robić rozsądnie zakupy, jest także ważny temat smogu i wskazówki mówiące czym nie wolno palić w piecach.

Książka nie tylko uświadamia czytelników, jak poważny jest stan naszej planety i motywuje do działania, ale również pokazuje i uczy, że żeby dbać o środowisko należy zacząć od własnego podwórka. Znajdziecie tu liczne przepisy na naturalne preparaty czyszczące, a nawet sposób na to jak uszyć wielorazowe woreczki na zakupy, by nie używać foliowych torebek na owoce i warzywa.

Bardzo wartościowa i potrzebna w obecnych czasach książka. Warto po nią sięgnąć wraz z dzieckiem i wprowadzać znalezione w niej pomysły we własne życie. Polecamy!

„Elementarz ekologiczny”

Tekst: Patrycja Wojtkowiak – Skóra

Koncepcja książki i zadań: Justyna Jednoróg

Ilustracje: Katarzyna Drewek – Wojtasik

Wydawnictwo Wilga

Ilość stron: 80

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz