Dziura – Wydawnictwo FORMAT

Lubię minimalizm w książkach, kocham też te „inne”, wyjątkowe, nietuzinkowe lektury. „Dziura” taka właśnie jest. To opowieść graficzna, w której bardzo dużo się dzieje i która rozbudza wyobraźnię czytelnika do czerwoności!

„Dziura” to pierwsza w Polsce książka Øyvinda Torsetera – wybitnego, znanego na świecie i nagradzanego norweskiego autora. Wcześniej pozycja ta ukazała się w 17 krajach.

koszyk

Fenomenem tej książki jest… dziura! Tak, to stylowa książka z wywierconą na wylot dziurą. A ta dziura bywa przeróżnymi elementami obrazów, raz jest okienkiem pralki, raz literą O, innym razem sygnalizatorem drogowym, okiem, balonem, czy dziurką w nosie. Ale jest też zagadką, bowiem zjawia się w domu głównego bohatera, przemieszcza się i staje się nie lada zagwozdką. W końcu zapakowana w karton trafia do laboratorium i przechodzi testy…

Niebanalna, dowcipna, i zagadkowa książka. Bez ograniczeń wiekowych, zarówno przedszkolak, jak i dorosły świetnie będzie się przy niej bawił. U nas zaśmiewała się cała rodzina i każdy snuł własną opowieść. Dominuje w niej minimalizm, czarna kreska i kilka akcentów kolorowych. Jest bardzo starannie wydana, na grubszym, matowym papierze i ma świetną, grubą, kartonową okładkę. Na 64 stronach wybierzecie się w podróż przed świat wyobraźni. Przekład na język polski przygotowała Justyna Czechowska. Bardzo polecamy! Jeżeli szukacie oryginalnej książki to ta będzie idealna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.