Dziura – Wydawnictwo FORMAT

Lubię minimalizm w książkach, kocham też te “inne”, wyjątkowe, nietuzinkowe lektury. “Dziura” taka właśnie jest. To opowieść graficzna, w której bardzo dużo się dzieje i która rozbudza wyobraźnię czytelnika do czerwoności!

“Dziura” to pierwsza w Polsce książka Øyvinda Torsetera – wybitnego, znanego na świecie i nagradzanego norweskiego autora. Wcześniej pozycja ta ukazała się w 17 krajach.

koszyk

Fenomenem tej książki jest… dziura! Tak, to stylowa książka z wywierconą na wylot dziurą. A ta dziura bywa przeróżnymi elementami obrazów, raz jest okienkiem pralki, raz literą O, innym razem sygnalizatorem drogowym, okiem, balonem, czy dziurką w nosie. Ale jest też zagadką, bowiem zjawia się w domu głównego bohatera, przemieszcza się i staje się nie lada zagwozdką. W końcu zapakowana w karton trafia do laboratorium i przechodzi testy…

Niebanalna, dowcipna, i zagadkowa książka. Bez ograniczeń wiekowych, zarówno przedszkolak, jak i dorosły świetnie będzie się przy niej bawił. U nas zaśmiewała się cała rodzina i każdy snuł własną opowieść. Dominuje w niej minimalizm, czarna kreska i kilka akcentów kolorowych. Jest bardzo starannie wydana, na grubszym, matowym papierze i ma świetną, grubą, kartonową okładkę. Na 64 stronach wybierzecie się w podróż przed świat wyobraźni. Przekład na język polski przygotowała Justyna Czechowska. Bardzo polecamy! Jeżeli szukacie oryginalnej książki to ta będzie idealna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *