Biblioteczka Montessori – ASTRONOMIA – Wydawnictwo EGMONT

Kosmos fascynuje moje dzieci od dawna. Wciąż sięgamy po nowe publikacje by zgłębiać ten temat i tym razem chciałam polecić Wam bardzo ciekawą propozycję dla przedszkolaków, która łączy fascynującą wiedzę o astronomii i metodę nauczania Marii Montessori.

Na pakiet edukacyjny  „Biblioteczka Montessori. Astronomia” składa się obrotowa mapa nieba, przewodnik po gwiazdozbiorach, książeczka opisująca główne ciała niebieskie oraz 60 kart edukacyjnych. Całość zapakowana jest w solidne, kartonowe pudełko z wytłaczanymi napisami.
 

 

Pedagogika Montessori opiera się przed wszystkim na sensoryce oraz doświadczaniu otaczającego świata. Dziecko jest zachęcane do obserwowania, dotykania i poznawania świata za pomocą aktywności dostosowanych do jego poziomu i opartych przede wszystkim na jego zainteresowaniach. Metoda ta powstała w wyniku wieloletnich obserwacji i udowadnia że warto towarzyszyć dzieciom w rozwoju i rozbudzaniu naturalnej dla nich ciekawości świata. Dorobek Marii Montessori jest obecnie uznawany na całym świecie. Warto z niego korzystać i sięgać po wartościowe materiały wspomagające rozwój dzieci.

Pakiet o astronomii jest wykonany z ogromną starannością i dbałością o detale. W przewodniku znajdziecie kilka gwiazdozbiorów naszego nieba na półkuli północnej, ja również kilka ważnych gwiazd, które je tworzą. Jako pierwsze poznacie te gwiazdy, które świecą najjaśniej i znajdują się najbliżej Ziemi. Książka zawiera porady jak obserwować niebo, Drogę Mleczną i planety, oraz jak posługiwać się mapą nieba. Zobaczycie niebo wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. Bardzo spodobała się nam propozycja zapisywania obserwacji, bowiem w tej książce możecie rysować gwiazdozbiory na niebieskich stronach białą, srebrną lub złotą kredką.

Karty wykonane są z grubszej tektury i mają bardzo realne rysunki. Służą do rozszerzania słownictwa metodą Marii Montessori, pomagają w nauce nazewnictwa i identyfikacji, a jednocześnie pozwalają wykorzystać fazę intensywnego rozwoju mowy charakterystyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Karty polecamy dla dzieci w wieku 2-6 lat. Młodszym dzieciom posłużą do rozwijania i utrwalania słownictwa, dla starszych będą wsparciem w nauce czytania.

 

 

Świetną „atrakcją” dla dzieci jest obrotowa mapa nieba, która pozwala rozpoznawać gwiazdozbiory o różnych porach roku. Komplet uzupełniony jest także o książkę opisującą główne ciała niebieskie. Jeżeli dzieci pytają czym jest wszechświat, jak działa Układ Słoneczny, czy dlaczego planety nie spadają to sięgnijcie po ten wyczerpujący temat zestaw.

To bardzo wartościowa publikacja, która zapewni Wam mądrze spędzony czas. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.