Będziemy mieli rodzeństwo – SERIA „Krok po kroku” Wydawnictwo WILGA

Czy są tutaj miłośnicy kartonowej serii książek KROK PO KROKU od wydawnictwa Wilga? To bardzo przyjazny dla najnajów cykl charakteryzujący się przystępnymi, prostymi tekstami oraz uroczymi ilustracjami. Każdy tom porusza inną sytuację, oswajając malca ze zrozumieniem zmian, jakie ona przynosi.

W najnowszym tomie, zatytułowanym „Będziemy mieli rodzeństwo” autorka oswaja maluszki z pojawieniem się nowego członka rodziny.

koszyk

Staś i Hania właśnie dowiedzieli się od rodziców, że będą mieli brata. Dla Stasia to wielka radość, ale Hania odczuwa smutek, a nawet złość, że nie będzie to dziewczynka. Z czasem jednak myśl, że będzie starszą siostrą, dumnie pchającą wózek z maleństwem bardzo się jej podoba. W domu trwają intensywne przygotowania i cała rodzina włącza się w szykowanie łóżeczka, ubranek, wózka, smoczków. Tatuś odnawia pokój, babcia krząta się w kuchni, a dzieci oczekują braciszka czytając z mamą książki. Już lada chwila maleństwo będzie z nimi!

Bardzo ciepła, prosta, a zarazem autentyczna opowieść. Myślę, że będzie świetną pomocą dla każdego małego dziecka, które wchodzi w rolę starszego brata, czy siostry. Autorka pokazuje w niej prawdziwe emocje, nawet jeśli czasami bywają trudne. Książka jest w całości kartonowa i ma bezpieczne rogi, dlatego mogą po nią sięgać już najmłodsi czytelnicy. Idealna lektura dla rodziny, która już niebawem powita kolejne szczęście!

Bardzo polecam ten tytuł, jak również inne książki w serii, do których możecie zajrzeć TUTAJ.

„Będziemy mieli rodzeństwo”

SERIA: Krok po kroku

Tekst: Patrycja Wojtkowiak – Skóra

Ilustracje: Agnieszka Matz

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 1+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz