„Baśń o Trolinku” – Michał Jankowiak

Lubicie baśniowe klimaty? Macie ochotę na bajkową podróż o odważnym, leśnym stworze, dzielnie stawiającym czoła trudnym i ekscytującym wyzwaniom?

Michał Jankowiak swoją pasję pisania połączył z ogromną motywacją, jaką otrzymuje od trójki swoich dzieci i od kilku lat tworzy wiersze. „Baśń o Trolinku” jest wierszowaną, dynamiczną i mądrą historią, w której odnaleźć możemy mnóstwo emocji i wartości. Bardzo doceniam książki, które pod bajkowym pryzmatem uwrażliwiają najmłodszych czytelników na wartości, z którymi warto iść przez życie.

koszyk

W małym, drzewnym domku, znajdującym się w turkusowym lesie mieszka sobie Trolinek. Malusieńki, zielony, wesoły, uśmiechnięty, odważny i uparty stworek, w żołędziowym kapelusiku na głowie przygotowuje się właśnie do długiej podróży. Wysoko w górach będzie szukał pewnej gniewnej zmory, która przemieniła całą jego rodzinę w głazy. Od tej pory malec żyje samotnie i pragnie rozprawić się ze Zmornicą.

Tak zaczyna się napisana przyjemnym, dźwięcznym wierszem opowieść, wypełniona odwagą, uczciwością, miłością i przyjaźnią. Historię czyta się jednym tchem, a oryginalni bohaterowie, jak np. pięciogłowy pająk, elfy, czy leśne jeżoludki zaintrygują nie tylko najmłodszych. W książce poczujecie klimat gwarnej, letniej łąki, zasmakujecie lodów z polewą deszczową, a nawet zajrzycie do Pustyni Łez, czy lazurowych bagien. Brzmi intrygująco? Macie ochotę wybrać się w fascynujący świat wyobraźni i wartości? Pragniecie przeżyć baśniową przygodę, z nutką dreszczyku emocji? Jesteście ciekawi finału? Czy maleńki, odważny bohater pokona okrutną zmorę?

W książce wybrzmiewa wiele mądrości, jak np. silna wiara we własne możliwości, która podyktowana jest miłością, upór, dążenie do celu i przyjaźń, która pomaga w najtrudniejszych momentach.

Bardzo wartościowa książka, napisana z lekkością i humorem. Polecamy serdecznie!

„Baśń o Trolinku”

Tekst: Michał Jankowiak

Ilustracje: Remigiusz Szutran

Oprawa: twarda

Ilość stron: 70

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo PETRUS

Dodaj komentarz