„Flora i zwierzaczki” – Wydawnictwo SKRZAT

Dziś zapraszam Was w świat przygód Flory i jej zwierzęcych przyjaciół. Te krótkie, życiowe opowiadania będą idealną propozycją dla najmłodszych dzieci. Historie poruszają codzienne sytuacje, z jakimi mamy okazję się mierzyć. Dwadzieścia emocjonujących przygód to także idealna lektura do poznawania świata emocji.

Autorką książki „Flora i zwierzaczki” jest Magdalena Tomsik, zaś urocze ilustracje przygotowała Marta Ostrowska. Z radością objęłam tę publikację patronatem medialnym!

koszyk

Na obrzeżach pewnego miasta żyje dziewczynka o imieniu Flora. Każdego dnia towarzyszy jej dwójka przyjaciół: pies Plapik i świnka Lele. Wspólnie odkrywają świat i zasady, jakimi warto się w życiu kierować.

Opowiadania są krótkie i bogato ilustrowane, dlatego z powodzeniem skupią się na nich już najmłodsze przedszkolaki. Każda z dwudziestu opowieści porusza inną sytuację, co bardzo pozytywnie wpływa na atrakcyjność lektury.

Dzięki historiom dzieci poznają wartość wsparcia, umiejętność obserwowania siebie i pokonywania złości. Pięknie wybrzmiewa tu również oswajanie zmian i pokonywanie strachu, który może pojawiać się w momencie nowych wyzwań. Są także pomysły na ciekawe aktywności i przemyślenia związane z upływającym czasem. Ponadto nie zabrakło zwykłych, pięknych chwil, które tak bardzo warto doceniać, są bowiem najlepszą lekcją życia. Wspólne spacery, kasztanowe ludziki, puszczanie latawca, leśne skarby, rodzinne wypieki – w małych, prostych gestach można odnaleźć coś bardzo niezwykłego!

„Flora i zwierzaczki” skradną serce każdego małego czytelnika! Te pełne humoru i przygód opowieści przekazują wartość odkrywania piękna w codziennym życiu z zachowaniem pełnego poczucia bezpieczeństwa. Idealna lektura do wieczornego wyciszania, nie znajdziecie w niej strachów, potworów, czy czarnych charakterów.

Bardzo polecam!

„Flora i zwierzaczki”

Tekst: Magdalena Tomsik

Ilustracje: Marta Ostrowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SKRZAT

Dodaj komentarz