Basia królowa – Wydawnictwo LEMONIADA

Bardzo lubię sięgać po książki, które przedstawiają zabawne historie i przemycają historyczne ciekawostki. Taka jest właśnie „Basia królowa”, na której stronach znajdziemy nietuzinkową opowieść, uzupełnioną zadaniami dla dzieci i dowcipnymi ilustracjami!

koszyk

Autorką książki jest Kamila Stokowska, zaś ilustracje przygotowała Marta Grabowska. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Lemoniada i skierowana jest do dzieci w wieku około 3 – 6 lat.

Pozycja będzie wartościową lekturą nie tylko do dziewczynek, mój synek chętnie po nią sięga. Za każdym razem inspiruje nas ona do kolejnych rozmów i poszukiwania większej ilości informacji na historyczne tematy.

A o czym jest ta opowieść? – O wielu ważnych aspektach życia. Książka przeplata tematy zazdrości, stereotypów i historii, a wszystko wplecione jest w zabawną przygodę Basi, która gdy dorośnie pragnie zostać królową.

Czy królowe są tylko w bajkach? Czy królową trzeba się urodzić? Czym zajmuje się na co dzień królowa, i kim jest ta która sprowadziła do Polski włoszczyznę? Czy królowa jest potrzebna i pożyteczna?

Jeżeli chcecie odczarować bajkowe wyobrażenie o królowej, poznać Elżbietę II, Bonę, Jadwigę Andegaweńską i dowiedzieć się kto tak naprawdę rządzi w państwie to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Na niespełna 40 stronach znajdziecie także proste aktywności dla dzieci. Będziecie razem wyszukiwać rzeczy należących do księżniczek, poznacie warzywa które Bona sprowadziła do Polski, nawet będziecie mogli wykonać koronę z papieru.

Ciekawa lektura dla przedszkolaków, udowadniająca że królowa to nie cukierkowy obraz idealnej postaci. Pod tym pojęciem kryją się silne, odważne i mądre kobiety, które mogą zmieniać losy świata! Czytajcie z dziećmi i pokażcie im, że warto marzyć i czynić dobro. Polecamy z całego serca. To kolejna pozycja z serii „Ziarenka piasku” – wcześniej ukazała się książka „Emilka i gwiazdka z nieba”, w której razem z Emilką odkrywamy planety i niesamowite zbiory gwiazd.

Wydawnictwo Lemoniada

One thought on “Basia królowa – Wydawnictwo LEMONIADA

  • 09/05/2020 at 04:12
    Permalink

    Piękna sprawa ta książeczka o Krolowej Basi. Świetne teksty, dzieci z pewnością będą zainteresowane,, kto rządzi „” kim jest premier itd itp. Świetna sprawa dla przedszkolaków ale i ciutek starszych dzieci.

Dodaj komentarz