„BANG BANG! Wystrzałowy samochód” Ian Fleming WYDAWNICTWO Znak Emotikon

Dziś prawdziwa petarda! Powieść Iana Fleminga – twórcy Jamesa Bonda to perełka jakich mało. „BANG BANG! Wystrzałowy samochód”  jest opowieścią, którą autor stworzył dla swego syna, zainspirowany własnym samochodem z końca lat dwudziestych, oraz legendarną wyścigówką z silnikiem lotniczym, znanym jako Chitty Bang Bang. To historia dla której porzuciliśmy wszystkie dotychczasowo rozpoczęte tytuły i zdecydowanie była tego warta.

 

                              Ian Fleming

 

Książka z Wydawnictwa Znak Emotikon jest w twardej oprawie i liczy 136 stron. Wypełniona jest czarno-białymi ilustracjami Joe Berger, zaś na język polski przełożyła ją Katarzyna Szczepańska – Kowalczuk. Autor dedykuje tę powieść autentycznej BANG BANG – wyścigówce skonstruowanej przez księcia Zborowskiego w 1920 roku.

Głównymi bohaterami całej historii jest rodzinka nazwiskiem Pott: tata – komandor Caractacus Pott, mama Mimsie, oraz ośmioletnie bliźniaki: chłopiec Jeremy i dziewczynka Jemima. Ojciec, dość ekscentryczny wynalazca i odkrywca kupuje stary, zdezelowany samochód, który w swych czasach świetności był numerem 1 na wszystkich torach Europy. Auto przeznaczone było na złom, jednak czujne oko głowy rodziny dostrzegło w nim potencjał i po trzech miesiącach spędzonych oko w oko z Bang Bang, po pozbyciu się całej rdzy i pleśni, z warsztatu komandora wyjechała ONA – najpiękniejsza maszyna świata! Każdy najmniejszy jej element został doprowadzony do porządku, wszystko lśniło i błyszczało, nawet klakson w kształcie węża boa prezentował się okazale.

Zachwycona rodzina z radością wsiadła do odnowionego pojazdu, o którym dowiedziała się czegoś jeszcze. Komandor poinformował familię, iż użył całej swojej wiedzy, by ją ulepszyć i wprowadzić wszelkie możliwe ulepszenia, zainwestował w nią dużo pieniędzy, ale czegoś nie może zrozumieć… Ta wyścigówka żyje na swój sposób!

Dwunastocylindrowa, tuningowana pantero paragon o pojemności ośmiu litrów nazwana została BANG BANG WYSTRZAŁOWY SAMOCHÓD. Pierwszy poważny kurs rodzina zaplanowała w formie wyjazdu nad morze. Był sierpień i straszny upał, więc chwila ochłody i pikniku na plaży okazałaby się zbawienna. Jednak pech sprawił, że ogromny korek stanął na drodze wycieczkowiczom i żadne boczne drogi, czy skróty nie były dobrym wyjściem. Szybko jednak sprytna Bang Bang znalazła rozwiązanie, gdyż jej chlapacze rozsunęły się na boki niczym skrzydła i auto poszybowało w powietrze… Kolejne przygody obfitowały w równie fascynujące zjawiska, a to co wyprawiała rodzinna maszyna wywoła u Was zawrót głowy. Ten pojazd potrafi dostosować się do każdych warunków! Wyścigówka dostała miano nowego członka rodziny, któremu przyjdzie ratować porwane dzieci z opresji! Oj, będzie się działo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wartka akcja, dreszczyk emocji, odrobina fantazji, walka z czarnymi charakterami i ONA – główna sprawczyni całego zamieszania. Czy poradzi sobie wśród zatopionych wraków? Czy „wyczuje” zbliżające się niebezpieczeństwo? Koniecznie poznajcie niezwykłą powieść, którą najlepiej czyta się rodzinnie, na głos, śmiejąc się i nie dowierzając jej fascynującym przygodom.

A co najbardziej nas cieszy? Informacja o tym, że jest to pierwszy tytuł z serii! W przygotowaniu są kolejne trzy, na które czekamy już z wielkim apetytem. Polecamy! Jak na twórcę Agenta 007 przystało – emocji tu nie zabraknie!

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

6 thoughts on “„BANG BANG! Wystrzałowy samochód” Ian Fleming WYDAWNICTWO Znak Emotikon

Dodaj komentarz