Bajka o inflacji – Wydawnictwo DIAGRAM

Wszyscy o niej mówią, wszyscy mają dość jej galopującego tempa, a na samą myśl o jej wzroście boli głowa! Czym jest inflacja i jak w przystępny, prosty i ciekawy sposób opowiedzieć o niej dzieciom?

Maja Dusik napisała świetną, pomysłową i bardzo przemawiającą do dzieci bajkę, tłumaczącą zagadnienie inflacji w sposób fabularny. Bogato ilustrowana opowieść skierowana jest do dzieci w wieku około 4 – 8 lat.

Z przyjemnością objęłam ją patronatem.

koszyk

Ida i Ignacy marzą o nowych hulajnogach, bowiem ich stare są już mocno wyeksploatowane. Nie namyślając się długo postanawiają wydobyć ze swoich świnek skarbonek wszystkie oszczędności. Szybko okazuje się jednak, że suma wystarczy im jedynie na jedno kółko…

Następnego dnia rodzeństwo odwiedziło wraz z rodzicami ciocię Irenę, która posiada w swoim gabinecie kilka ciekawych sprzętów, a wśród nich prototyp podręcznej drukarki dla banku centralnego. Praca nad tajnym projektem intensywnie trwa, nikt nie mógł tknąć owego urządzenia, ale pech sprawił, że psiak Kery nie zważał na zakazy. Z radością i niedopracowaną drukarką w pysku wybiega na osiedle, które zalewa góra pieniędzy! Dzieci i sąsiedzi z satysfakcją zbierają banknoty, pakując je w co się tylko da. Następnego dnia rodzeństwo z workiem gotówki wybrało się do sklepu po wymarzone hulajnogi, ale okazało się, że pieniędzy wystarczy im tylko na… jedno kółko! Jak to możliwe? Czyżby Kery rozhulał inflację?

Bardzo oryginalna książka! W przystępny sposób wyjaśnia najmłodszym wartość pieniądza i pokazuje jak ważna jest dla gospodarki praca każdego człowieka. To również cenna lekcja finansów, w której dzieci dowiedzą się czym są towary, usługi, a nawet to na jakim papierze drukuje się pieniądze i kto się tym zajmuje.

Małe dzieci zadają mnóstwo pytań, gdyż z natury są ciekawe świata. Warto tę ciekawość zaspokajać poprzez tak mądre, pomysłowe książki. „Bajka o inflacji” pomoże zrozumieć najmłodszym czym jest to dziwne słowo, o którym tyle mówią dorośli i jak bardzo wpływa ono na nasze życie. Dynamiczna akcja nie zanudzi nawet czterolatków! Bardzo potrzebna, mądra lektura. Polecam.

„Bajka o inflacji”

Tekst: Maja Dusik

Ilustracje: Kasia Jakubowska

Oprawa: miękka, laminowana

Ilość stron: 24

Dla dzieci: 4 – 8 lat

Wydawnictwo DIAGRAM

One thought on “Bajka o inflacji – Wydawnictwo DIAGRAM

  • 10/01/2023 at 19:33
    Permalink

    Przepiękne ilustracje przepiękne kolory dzieci uwielbiają takie klimaty i bardziej chłoną wiedzę w ten sposób przedstawioną.

Dodaj komentarz