„Mądre bajki. Dobranocki” – Wydawnictwo GREG

Mam dziś dla Was świetną wiadomość! Seria książek „Mądre bajki” od wydawnictwa Greg wzbogaciła się o nowy tytuł. Tym razem jest to zbiór trzynastu opowieści idealnych na dobranoc.

Jestem pewna, że nowy tom spodoba się waszym dzieciom równie mocno, jak pozostałe. Często otrzymuję na Instagramie wiadomości, że „Mądre bajki” to jedna z ukochanych serii waszych pociech! Bardzo mnie to cieszy. Jestem pewna, że mali czytelnicy pokochają także nowe przygody.

Książka wydana jest bardzo starannie, w dużym formacie i z mnóstwem ilustracji.

koszyk

Seria niesie cenne przesłania i mądrości. W ciekawy, choć pozbawiony moralizatorstwa sposób objaśni dzieciom różne sprawy, trudne sytuacje, czy pomoże zrozumieć emocje. Historie zawarte na kartach książki są przeróżne, autorka bowiem pokazuje życie bez lukru, dlatego obok zabawnych opowieści są także te smutne, czy poruszające tematy niebezpieczne. Podkreślono w nich wartość rodziny, pokazano jak zdobyć przyjaciela, wzmocnić wiarę w siebie, chronić się przed niebezpieczeństwami, czy nauczyć się myśleć pozytywnie. Rozróżnienie dobra od zła, stanie przy swoim zdaniu, zrozumienie siebie samego i drugiego człowieka to cenne drogowskazy w życiu, dlatego warto takimi książkami „karmić” dzieci.

Wszystkie te wartości zostały osadzone w bardzo atrakcyjnych fabułach, iście bajkowych! Znajdziecie tu niewielkie, puszyste stworzenia, które potrafią zmieniać kolor w zależności od nastroju. Są smoki żywiące się gorącą lawą, nocne duszki zbierające obłoczki, miś który bardzo nie lubił kąpieli, czy mała myszka szukająca mamy. One wszystkie mają swoje troski i radości, dlatego młodzi czytelnicy z powodzeniem mogą się z nimi utożsamiać.

Bardzo owocna lektura, idealna do dobranoc jak i na dzień dobry! Polecam.

„Mądre bajki. Dobranocki”

Tekst: Agnieszka Antosiewicz

Ilustracje: Kasia Nowowiejska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 68

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo GREG

2 thoughts on “„Mądre bajki. Dobranocki” – Wydawnictwo GREG

  • 14/02/2023 at 14:06
    Permalink

    Bardzo mi się spodobała ta książka, jest ślicznie wydana, a przy tym niesie ze sobą tak wiele ważnych przesłań. Idealna na czytanie przed snem! Myślę, że każde dziecko będzie zachwycone 🙂

Dodaj komentarz