Ania z Szumiących Topoli. TOM 4 – Wydawnictwo WILGA

To już czwarty tom przygód Ani! Ta bohaterka od lat podbija serca kolejnych pokoleń czytelników na całym świecie. Nasze także.

Wydawnictwo Wilga przygotowało nowe, piękne wydania wszystkich historii Ani. Nowe tłumaczenie tekstu, stworzone przez Marię Borzobohatę-Sawicką, dostosowane zostało do współczesnych realiów, przy zachowaniu charakterystycznego pięknego i wzniosłego stylu. Cudownie się je czyta. Dla mnie jest to powrót do lat młodości, dla moich dzieci to piękna podróż w świat wyjątkowej bohaterki.

Dużym walorem tej serii są eleganckie oprawy graficzne książek i okładki, które w domowej kolekcji będą się wspaniale prezentować.

Silna, charakterna, z czarującą osobowością i z wielką wyobraźnią! Taka jest właśnie Ania Shirley. Po studiach tytułowa bohaterka z dyplomem magistra nauk humanistycznych przeprowadza się do Szumiących Topoli i obejmuje stanowisko dyrektorki szkoły w Summerside. Jej początki nie są łatwe, bowiem ktoś bardzo pragnie utrudnić młodej dziewczynie życie… Na szczęście Ania zjednuje sobie coraz większą rzeszę mieszkańców, a do tego jej ukochany Gilbert jest dla niej wielkim wsparciem.

Powieść składa się w części z korespondencji listownej pomiędzy Anią a jej narzeczonym, Gilbertem, przeplata ją również standardowa narracja. Poznacie życie owych czasów i barwną postać Ani, która mimo dorosłości wciąż pakuje się w liczne perypetie i musi mierzyć się z miastem zdominowanym przez członków rodziny Pringle. Klan ten jest wrogo nastawiony do Ani, bo objęła ona posadę, na którą liczył jeden z Pringle’ów. W powieści opisane są perypetie uczniów Ani, a także częste przyjazdy na Zielone Wzgórze. Kobieta pomaga innym rozwiązywać problemy, spotyka się z uprzejmością wielu osób, a także znajduje się w nietypowych i dziwnych sytuacjach. Wrażeń nie brakuje!

Każdy tom należy czytać w odpowiedniej kolejności, a ja z całego serca polecam Wam tę sagę! Będzie pięknym prezentem dla młodych czytelników.

Ania z Zielonego Wzgórza. Tom 1

Ania z Avonlea. Tom 2

Ania na uniwersytecie. Tom 3

Ania z Szumiących Topoli. Tom 4

koszyk

„Ania z Szumiących Topoli”

Tekst: Lucy Maud Montgomery

Przekład: Maria Borzobohata – Sawicka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 384

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo: WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

2 thoughts on “Ania z Szumiących Topoli. TOM 4 – Wydawnictwo WILGA

  • 28/01/2022 at 11:12
    Permalink

    Mam pytanie czy pierwszy tom sagi można czytać wspólnie już z ośmiolatką i czy zna Pani wydanie tej serii w wersji ekskluzywnej z wydawnictwa Świat Książki? Jestem właśnie przed zakupem i nie wiem na które wydanie się zdecydować? Będę wdzięczna za odpowiedź 😉

Dodaj komentarz