365 baśni i opowiastek na każdy dzień – Wydawnictwo WILGA

Kilka miesięcy temu przygotowałam recenzję książki „365 wierszy i rymowanek na każdy dzień”, do której możecie zajrzeć tutaj –> KLIK, a dziś pora na kolejną księgę z serii! Tym razem jest to zbiór baśni, bajek, legend i opowiastek.

Książka okazała, obszerna i pięknie wydana!

Idealna na prezent, do wspólnego, rodzinnego czytania i odkrywania klasycznych, ponadczasowych utworów. Jest bardzo oryginalna, bowiem to książka – kalendarz, w której do każdego dnia jest przypisany jeden utwór.

Uwzględniono w niej również święta i to nie tylko te dobrze znane i powszechnie obchodzone, jak Dzień Matki czy Nowy Rok, ale i te nietypowe, np. Dzień Delfina, Światowy Dzień Małżeństwa, Dzień Chleba czy Dzień Muzyki.

Uważam, że obie powinny znaleźć się w każdej biblioteczce młodego czytelnika.

„365 baśni i opowiastek na każdy dzień”

koszyk

Muszę przyznać, że bardzo ciężko zachować nam zasadę przeczytania jednej opowieści na dzień 😉 Staś bardzo polubił tę książkę i podczas naszego porannego rytuału czytamy ich kilkanaście.

Wśród tych dobrze znanych utworów, jak np. „Calineczka”, „Lajkonik”, czy „Szewczyk Dratewka” znaleźliśmy zupełnie nowe dla nas baśnie włoskie, norweskie, węgierskie, afrykańskie, chińskie, bułgarskie, eskimoskie, indiańskie, kameruńskie i oczywiście polskie, a także te pochodzące z wielu innych zakątków świata. Nie sposób wymienić tu wszystkich. Odkryliśmy legendę o stolemach kaszubskich i o słynnym Dębie Bartku, mit o Prometeuszu, baśnie według braci Grimm, Hansa Christiana Andersena, Jeana de La Fontaine’a, czy Charles’a Perraulta.

Dużym walorem jest piękne wydanie i zdobienia na każdej stronie. Dodaje to książce takiego ciepłego, rodzinnego uroku, dlatego warto czytać ją wspólnie. Idealna propozycja na długie, jesiennie i zimowe wieczory. Wystarczy wyposażyć się w ciepły kocyk, pyszną herbatkę i czytać dziecku, razem odkrywając podania z różnych zakątków świata.

Bardzo polecamy!

„365 baśni i opowiastek na każdy dzień”

Opracowanie tekstów: zespół redakcyjny

Ilustracje: Natalia Berlik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 416

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz