„Polska. Na tropie historii” – pięknie ilustrowana książka z audioprzewodnikiem – Kapitan Nauka

Jeżeli zastanawiacie się jak zainteresować dzieci historią Polski i po jakie książki sięgnąć żeby w prosty, a jednocześnie ciekawy sposób zafascynować najmłodszych dziejami naszego kraju, to mam dla Was coś idealnego!

Kapitan Nauka skierował do dzieci książkę z audioprzewodnikiem, którą czytelnicy mogą chłonąć wszystkimi zmysłami.

 

koszyk

„Polska. Na tropie historii”

Dla dzieci: 7+

Ilustracje: Zuza Wollny

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

 

Począwszy od dynastii Piastów, skończywszy na życiu PRL-u odbywamy malowniczą podróż przez 12 rozkładówek. Piękne ilustracje Zuzy Wollny pełne są detali i nadają książce wyjątkowy klimat. Konsultację merytoryczną przygotował dr Sebastian Adamkiewicz – historyk i muzealnik, który jest autorem tekstu i audioprzewodnika.

Moje dzieci odbierają tę książkę jak dobrą opowieść przygodową. Nie ma ona nic wspólnego ze szkolnym podręcznikiem, czy encyklopedyczną wiedzą. Tutaj poznajemy zwykłe, codzienne życie bohaterów w różnych epokach. Oglądamy grody pierwszych władców, średniowieczne miasta, zamki, turnieje rycerskie i występy muzyków oraz poetów. Dowiadujemy się jak wyglądało klasztorne życie zakonników i jak rozkwitała kultura szlachecka w XVII wieku. Odkrywamy folwarki, bogate dworki szlacheckie i skromne chłopskie chałupy z zagrodami. Przełom XVIII i XIX wieku zaowocował potężnymi fabrykami, gdyż dzięki maszynie parowej można było produkować szybciej i więcej. Nastąpił szybki rozwój miast, a w 1918 roku przystąpiono do odbudowy kraju. Następnie mamy drugą wojnę światową i czas PRL-u.

Książka pełni także rolę gry obserwacyjnej, w której możemy wyszukiwać licznych szczegółów. Dodatkową atrakcją dla dzieci są nagrania do każdej z rozkładówek, z których poznamy opowieści o dziejach naszego kraju. Każda z nich trwa kilka minut i jest bardzo wciągająca!

„Polska. Na tropie historii” to wartościowa, ciekawie przygotowana pozycja dla całej rodziny! Taka nauka jest tylko przyjemnością. Bardzo polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *