Pogoda dla puchaczy. ZIMA – Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Bardzo wyczekiwaliśmy prawdziwej śnieżnej zimy oraz nowej książki z serii „Pogoda dla puchaczy” i marzenia właśnie się spełniły. Za oknem leży śnieg, w naszej biblioteczce zagościły kolejne przygody puchaczy, a do tego nasza wiedza o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla tej pory roku bardzo się wzbogaciła.

„Pogoda dla puchaczy. Zima”  to drugi tom z serii którą stworzył Marcin Kozioł i Bartek Jędrzejak, a którą pięknie zilustrowała Małgorzata Osieleniec. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

 

 

W poprzednim tomie o jesieni, o którym pisałam tutaj —> KLIK dowiedzieliśmy się że młode puchacze wyruszają z rodzinnego gniazda i szukają własnego miejsca, w którym się osiedlą. Podczas jesiennej aury mały Bubbo zamieszkał na mokradłach, a tym razem reszta jego rodzeństwa wyruszyła na zimową eskapadę i dzięki temu będziemy towarzyszyć Bubisi, Bubusiowi i Bubelowi w tych poczynaniach. Przygód nie będzie końca, bo przecież maluchy po raz pierwszy zobaczą śnieg i lód, które zaskoczą je i sprawią wiele psikusów. Kto tym razem odnajdzie swoje miejsce na Ziemi? Czy to się w ogóle uda? Jak na taką puchatą aurę zareagują puchacze? Warto dać ponieść się wyobraźni i humorowi.

Dodatkowym, ogromnym atutem są dodatki, które znajdziemy na kartach książki. Uważnych czytelników z tajnikami zimowej pogody poprzez komentarze i filmy, do których kieruje książka (szukajcie ukrytych kodów umożliwiających ich obejrzenie!), zapozna popularny prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Dzięki tym zwięzłym opiniom dzieci dowiedzą się czym są wystające z oceanów wierzchołki. Autor pokaże to na doświadczeniu, które można wykonać samemu.

Ponadto mali czytelnicy dowiedzą się:

 • czym są płatki śniegu i czy wszystkie są takie same
 • czym różni się puchacz zwyczajny od puchacza śnieżnego
 • w jaki sposób mróz maluje na szybach
 • czym jest gołoledź, szron, szadź, zawieje, zamiecie, zorza polarna
 • jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Książkę polecamy czytać wspólnie, rodzinnie. Seria idealnie wpisuje się w nurt aktywnego czytania, bo najmłodsi znajdą w niej także miejsca na własne twórczości, wystarczy wziąć kredki i puścić wodze fantazji. Ta lektura to duża dawka informacji, wplecionych w zabawną, wartką historię, dzięki której dzieci poznają życie puchaczy i ich charakterystyczne cechy. Warto sięgnąć po zimową „Pogodę dla puchaczy”, a jeżeli nie znacie części jesiennej to także polecamy nadrobić zaległości. Teraz pozostaje czekać nam na kolejny, wiosenny tom, który pojawi się z początkiem tej właśnie pory roku.

 

Więcej informacji o serii znajdziecie na stronie:

PogodaDlaPuchaczy.pl

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania prószyńśki logo

One thought on “Pogoda dla puchaczy. ZIMA – Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 • 17 stycznia 2019 at 14:31
  Permalink

  Bardzo ciekawe wydanie książki. Bardzo lubię kupować takie książeczki edukacyjne a do tego z taką wspaniałą grafiką. Moje dziecko aż ciągnie do takich książeczek. Na pewno zakupię tę książeczkę.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *