Wombat Wiktor – Natalie Jane Parker

Czasami w małych, lokalnych księgarniach można trafić na prawdziwe perełki. Dziś przeglądając półki w poszukiwaniu czegoś nowego trafiłam na pięknie zilustrowaną opowieść australijskiej artystki Natalie Jane Parker, która od ponad 20 lat zajmuje się zawodowo sztuką, skupiając się na australijskiej dzikiej przyrodzie. „Znakiem firmowym” Natalie są zawsze jakieś mrówki. W tej książce też je zamieściła. Podczas lektury z dzieckiem można się pobawić w ich odszukiwanie.

 

 

Wombat Wiktor to dużego, kwadratowego formatu opowieść o wombacie, który znajduje w piwnicy stary kufer dziadka. Jest tam masa ciekawych rzeczy, a wśród nich pamiętnik… Gdy Wiktor zasiada do jego lektury wydarza się coś niesamowitego – przeżywa on to wszystko czego doświadczył jego dziadek! Dzięki swej wyobraźni w jednej chwili mknie po niebie starym, drewnianym samolotem, a później staje się odkrywcą!  Przekonuje się że dziadek był prawdziwym bohaterem, a nie starym zwykłym wombatem który lubił dużo spać. Gdy dorośnie chce być taki jak dziadek Walter.

Oprócz wzruszającej historii dzieci oswoją się z trzema australijskimi zwierzętami, których nazwy są wyjaśnione pod koniec publikacji. Kazuar, kolczatka i wombat polecają się jako ciekawa, wartościowa lektura dla każdego przedszkolaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Zajrzyjcie na stronę Natalie Jane Perker:
http://www.nataliejaneparker.com
Mnie zachwyciły jej piękne ilustracje. ❤️

Dodaj komentarz