Pogoda dla puchaczy. ZIMA – Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Bardzo wyczekiwaliśmy prawdziwej śnieżnej zimy oraz nowej książki z serii „Pogoda dla puchaczy” i marzenia właśnie się spełniły. Za oknem leży śnieg, w naszej biblioteczce zagościły kolejne przygody puchaczy, a do tego nasza wiedza o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla tej pory roku bardzo się wzbogaciła.

„Pogoda dla puchaczy. Zima”  to drugi tom z serii którą stworzył Marcin Kozioł i Bartek Jędrzejak, a którą pięknie zilustrowała Małgorzata Osieleniec. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

 

 

W poprzednim tomie o jesieni, o którym pisałam tutaj —> KLIK dowiedzieliśmy się że młode puchacze wyruszają z rodzinnego gniazda i szukają własnego miejsca, w którym się osiedlą. Podczas jesiennej aury mały Bubbo zamieszkał na mokradłach, a tym razem reszta jego rodzeństwa wyruszyła na zimową eskapadę i dzięki temu będziemy towarzyszyć Bubisi, Bubusiowi i Bubelowi w tych poczynaniach. Przygód nie będzie końca, bo przecież maluchy po raz pierwszy zobaczą śnieg i lód, które zaskoczą je i sprawią wiele psikusów. Kto tym razem odnajdzie swoje miejsce na Ziemi? Czy to się w ogóle uda? Jak na taką puchatą aurę zareagują puchacze? Warto dać ponieść się wyobraźni i humorowi.

Dodatkowym, ogromnym atutem są dodatki, które znajdziemy na kartach książki. Uważnych czytelników z tajnikami zimowej pogody poprzez komentarze i filmy, do których kieruje książka (szukajcie ukrytych kodów umożliwiających ich obejrzenie!), zapozna popularny prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Dzięki tym zwięzłym opiniom dzieci dowiedzą się czym są wystające z oceanów wierzchołki. Autor pokaże to na doświadczeniu, które można wykonać samemu.

Ponadto mali czytelnicy dowiedzą się:

 • czym są płatki śniegu i czy wszystkie są takie same
 • czym różni się puchacz zwyczajny od puchacza śnieżnego
 • w jaki sposób mróz maluje na szybach
 • czym jest gołoledź, szron, szadź, zawieje, zamiecie, zorza polarna
 • jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Książkę polecamy czytać wspólnie, rodzinnie. Seria idealnie wpisuje się w nurt aktywnego czytania, bo najmłodsi znajdą w niej także miejsca na własne twórczości, wystarczy wziąć kredki i puścić wodze fantazji. Ta lektura to duża dawka informacji, wplecionych w zabawną, wartką historię, dzięki której dzieci poznają życie puchaczy i ich charakterystyczne cechy. Warto sięgnąć po zimową „Pogodę dla puchaczy”, a jeżeli nie znacie części jesiennej to także polecamy nadrobić zaległości. Teraz pozostaje czekać nam na kolejny, wiosenny tom, który pojawi się z początkiem tej właśnie pory roku.

 

Więcej informacji o serii znajdziecie na stronie:

PogodaDlaPuchaczy.pl

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania prószyńśki logo

3 thoughts on “Pogoda dla puchaczy. ZIMA – Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 • 17/01/2019 at 14:31
  Permalink

  Bardzo ciekawe wydanie książki. Bardzo lubię kupować takie książeczki edukacyjne a do tego z taką wspaniałą grafiką. Moje dziecko aż ciągnie do takich książeczek. Na pewno zakupię tę książeczkę.

  Reply
 • 19/01/2019 at 15:31
  Permalink

  Cieszę się, że miłość do książek przekazałam córce, ona teraz przekazuje to swoim synkom. Wszyscy kochamy czytanie ❤️

  Reply
  • 19/01/2019 at 20:36
   Permalink

   Cudownie! Bardzo się cieszę. Czytanie książek to coś wspaniałego.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.