O Kamilu, który patrzy rękami – Wydawnictwo ADAMADA

Dzisiaj zapraszam na kilka słów o niezwykle ważnej i wartościowej książce, do której powracam z dziećmi bardzo często. Moi mali czytelnicy już wiele razy prosili abym poczytała im o Kamilu, bo historie o niewidomym chłopcu są bardzo prawdziwe, życiowe, choć często niełatwe.

„O Kamilu, który patrzy rękami”  to pozycja autorstwa Tomasza Małkowskiego, który na 20 niedługich rozdziałach zawarł wiele życiowych mądrości, pokazał także prawdziwy, okrutny niekiedy świat, dotknął również humoru i poruszył wiele serc. O ilustracje zadbała Joanna Rusinek, która idealnie zawarła na nich emocje i wspaniale pobudziła dziecięcą wyobraźnię.

Książka liczy 64 strony i ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

 

 

„O Kamilu, który patrzy rękami”  to lektura nie tylko dla najmłodszych. Warto czytać ją wspólnie, rodzinnie i uwrażliwiać dzieci na „innych” ludzi, wcale nie gorszych! Dzięki tej książce najmłodsi nie zobaczą biednego, skrzywdzonego przez los chłopca, tylko pełnego chęci do życia i odkrywania świata pięciolatka. Choć tytułowy bohater nie widzi od urodzenia to jego życie pełne jest barw, bo ma ręce, które służą mu za oczy. Jeździ na rowerze i na nartach, chodzi do przedszkola i restauracji, odwiedza muzea, gra w piłkę, podróżuje tramwajem, „ogląda” ukochanego Franklina, odkrywa uroki dzieciństwa. Żyje normalnie, choć otoczenie nie zawsze normalnie go odbiera… Bywa wyzywany, obrażany, rówieśnicy bezmyślnie robią sobie z niego żarty, straszą go i szykanują.

To często my – dorośli nie wiemy jak rozmawiać z własnymi dziećmi o niepełnosprawności, jak reagować w towarzystwie, jak się zachować w danej, krępującej niekiedy (zupełnie niepotrzebnie) sytuacji. Kamil jak każdy niewidomy ma doskonały słuch, który wyróżnia go wśród innych. Dzięki temu potrafi zrobić psikusy starszej o rok siostrze, która zawsze staje w obronie brata.

Książka skierowana jest do dzieci od około 5 roku życia, a starsi czytelnicy, którzy zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem chętnie po nią sięgną bo czcionka jest przejrzysta, wyraźna i sprzyja małym czytelnikom. Obowiązkowa lektura! Bardzo ważna i bardzo potrzebna. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

One thought on “O Kamilu, który patrzy rękami – Wydawnictwo ADAMADA

  • 17/01/2019 at 17:25
    Permalink

    Jeszcze ja,jeszcze ja… poprosze 1 egz. dla mojego syna. Na przekór jego chwale oddawanej kazdego dnia ekranom tych wszystkich smartfonów, tabletów itd. I na czesc wyobraźni!!!

Dodaj komentarz