Memo dotykowe – poczuj pary – GOKI

Gry to nasz stały element każdego dnia. Choć czytamy codziennie dużo, nałogowo i wspólnie to znajdujemy także czas na partyjkę ciekawej gry. Bardzo lubię niemiecką markę GOKI, która specjalizuje się w świetnie wydanych, wartościowych i przede wszystkim trwałych grach i pomocach naukowych. Jedną z ciekawszych jest MEMO DOTYKOWE – poczuj pary, które w naszym domu zrobiło prawdziwą furorę i to nie tylko wśród dzieci!

 

 

Zestaw zawiera 32 elementy, które umieszczone są w bawełnianym woreczku, każdy element ma parę o identycznej fakturze.  Zabawa polega na odnalezieniu dwóch takich samych klocków, ale uwaga: jedynie za pomocą dotyku – każdą powierzchnię badając paluszkami. Gra jest świetnym sposobem na stymulowanie percepcji dotykowej, trening pamięci i koncentracji. Maluch ma okazję poznać różne faktury materiału, ponieważ niektóre powierzchnie są szorstkie, inne śliskie a jeszcze inne posiadają mięciutkie futerka (moje dzieci najbardziej upodobały sobie włochatą parę).  Podczas zabawy można zachęcać dziecko do nazywania, opisywania i porównywania poszczególnych faktur.

Dodatkowo grę można wykorzystywać do nauki kolorów, liczenia, a nawet budować z niej wieże. Sposobów na naukę przez zabawę jest naprawdę wiele. Średnica każdego klocka wynosi 4cm, więc elementy są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Grę polecamy dzieciom już od 3 roku życia, choć i młodsze dzieci w towarzystwie dorosłych mogą oswajać się z jej elementami. Choć na pozór wydaje się prosta, to wcale taka nie jest! Trzeba się troszkę napracować paluszkami, aby wyczuć odpowiednią fakturę. Śmiechom podczas rozgrywek z pewnością nie będzie końca. Świetny pomysł na prezent! To gra na lata, jest bardzo solidnie wykonana.

 

 

 

 

 

W sklepie TU-MAMO.PL znajdziecie nie tylko tę grę memo, ale także bardzo dużo ciekawych, kreatywnych i bezpiecznych zabawek oraz pomocy naukowych dla najmłodszych. Bardzo polecam!

  

https://www.tu-mamo.pl/img/tu-mamo-logo-1531424575.jpg

Dodaj komentarz