„Życie” – Lisa Aisato – Wydawnictwo LITERACKIE

Są takie książki, przy których brakuje mi słów by opisać ich piękno… Dziś o jednej z nich pragnę Wam opowiedzieć.

Kiedy Staś wziął po raz pierwszy do rąk „Życie” Lisy Aisato i zaczął powolnie i uważnie przeglądać stronę po stronie, zapytał zdziwiony: tak mało tekstu? Książka o życiu i tylko tyle?

Wtedy zaczęliśmy czytać ją razem, chłonąć te krótkie, jakże ważne i wymowne zdania, wpatrywać się w ilustracje i wówczas wszystko było jasne!

koszyk

„Życie” jest niezwykle prawdziwą, do szpiku kości autentyczną opowieścią o wszystkich etapach naszego bycia na tym świcie. Począwszy od lat dzieciństwa, przez dorastanie, usamodzielnianie się, po dojrzewanie i starość… Znajdziecie tu cały wachlarz emocji, kolorów, perypetii, wspomnień, trosk, radości. Te krótkie zdania mają niezwykłą moc, chwytają za serce i poruszą każdego, bez względu na wiek.

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych książek tego roku, prawdziwa uczta dla oka i duszy. Skierowana do czytelników w wieku od 5 do 105 lat!

Całe życie w jednej książce…

Książkę przygotowała Lisa Aisato (ur. 1981). Ta norweska autorka i ilustratorka posiada magiczny i niepowtarzalny styl, dzięki któremu jest jedną z najbardziej cenionych i kochanych artystek w Norwegii. Prowadzi własną galerię w swoim domu na wyspach Hvaler, gdzie mieszka razem z rodziną. Jej autorska książka „Życie” zdobyła Nagrodę Księgarzy Norweskich. 

Bardzo polecamy. Po lekturze tej książki emocje z nią związane będą w Was już na zawsze! To prawdziwa perła w naszej biblioteczce, książka na całe życie, na pokolenia…

„Życie”

Tekst i ilustracje: Lisa Aisato

Przekład: Wojciech Mann

Oprawa: twarda

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: Literackie

Dodaj komentarz