NIKO i polskie tradycje bożonarodzeniowe – dwujęzyczna książka na święta + audiobook

Wielkimi krokami zbliża się świąteczny czas, dlatego mam dziś dla Was ciekawą, kartonową książkę o tradycjach Bożego Narodzenia. To idealna propozycja dla najmłodszych dzieci. Książka jest wyjątkowa z wielu względów, choćby dlatego, że jest dwujęzyczna i ma dołączony audiobook.

„Niko i polskie tradycje bożonarodzeniowe” skradnie Wasze serca, bo możliwości czytania jej są bardzo różnorodne.

koszyk

Znajdziecie tu proste, krótkie zdania, dlatego będzie to idealna propozycja dla początkujących czytelników przyswajających język angielski.

Niko właśnie doczekał się pierwszego śniegu! Zamierza jeździć na sankach, ale najpierw szykuje się na odwiedziny świętego Mikołaja. Razem z mamą przygotowuje kalendarz adwentowy, z tatą piecze pierniczki, a dziadkami szykuje wigilijne potrawy. Rodzina wspólnie ubiera choinkę, a chłopiec ustawia zastawę na stole, pamiętając o dodatkowym nakryciu dla niespodziewanego gościa. Zostaje czekać tylko na pierwszą gwiazdkę i można rozpocząć świętowanie tego magicznego dnia!

Pod koniec książki znajdziecie rozkładówkę z elementami, które będziecie mogli odnaleźć na kartach książki. Ponadto autorka zawarła wiele wskazówek dla rodziców, o tym w jaki sposób czytać książki dwujęzyczne i jak rozpocząć przygodę z dwujęzycznością ze swoim dzieckiem. Dodatkowym atutem jest audiobook. Wystarczy, że zeskanujecie telefonem kod QR zawarty na książce i już możecie posłuchać całej historii w języku angielskim. W mailu z zamówieniem otrzymacie także linki do pobrania plików MP3 z audiobookiem z efektami dźwiękowymi, czytany przez lektora Brytyjczyka oraz zestawu kolorowanek.

Bardzo polecam! Ciekawa, wartościowa, pomysłowa i nietuzinkowa książka. Świetna propozycja na rozmowę z dzieckiem o polskich tradycjach, a do tego nauka języka angielskiego w przyjemny, naturalny sposób.

„NIKO AND THE POLISH CHRISTMAS TRADITIONS” + AUDIOBOOK

„Niko i polskie tradycje bożonarodzeniowe”

Tekst: Justyna Winiarczyk

Ilustracje: Anna Staniszewska

Ilość stron: 18

Dodatki: audiobook i kolorowanki

Wydawca: English Speaking Mum

Dwujęzyczność zamierzona | Jak uczyć dzieci języków obcych? | English Speaking Mum

Dodaj komentarz