„Zwierzokracja” – Wydawnictwo PAPILON

Dziś prezentujemy książkę, bez której nie wyobrażam już sobie biblioteczki małego czytelnika. „Zwierzokracja” to książka niezwykle ważna i potrzebna w obecnym – pełnym konsumpcjonizmu świecie. Mimo ostrzeżeń i apeli jakie często słyszymy zwierzęta wciąż nie są traktowane tak jak być powinny. Ludziom nadal brakuje szacunku i pokory do tych mniejszych braci, którzy mają być towarzyszami życia, przyjaciółmi, czy wolnymi, szczęśliwymi mieszkańcami naszej planety. To ludzie są odpowiedzialni za los tych bezbronnych istot, one nie mogą wołać o pomoc.

 

 

Ta lektura zachwyca już od okładki. Duży format, twarda oprawa, gruby, matowy i pachnący obłędnie drukiem papier – wszystko to sprawia że książka jest dopracowana w najmniejszym szczególe. Wewnątrz znajdziemy aż 38 rozkładówek, wypełnionych kolorami, emocjami, przystępnie przekazanymi informacjami i ciekawostkami.

Autorką tej niezwykłej pozycji jest Ola Woldańska – Płocińska, która zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, akcydensów i książek, nie tylko dla dzieci. Uwielbia rysować jedzenie i prosiaki, oraz troszczy się o los zwierząt. Na 80 stronach „Zwierzokracji” zawarła wszelkiego rodzaju relacje ludzi i zwierząt na przestrzeni wieków.

Książka nie nakazuje, nie poucza, ale uświadamia i pokazuje jakie skutki niesie za sobą nieodpowiedzialne traktowanie zwierząt. Czy cyrk nadal nie może obejść się bez zwierzaków? Czy prezent – niespodzianka dla dziecka w postaci słodkiego szczeniaka to mądra decyzja? Zwierzęta czują i cierpią, ale nie mają prawa głosu. Książka pokazuje młodemu czytelnikowi że można mieć wybór, że warto zwracać uwagę na to co kupujemy (buty, torebki, płaszcze – czy koniecznie musi być to prawdziwa skóra?) To istne kompendium wiedzy które zaprasza małego czytelnika w niezwykłą podróż przez kolejne etapy cywilizacji z ukazaniem ważnej i potrzebnej roli zwierząt. Nie pozwólmy aby znikały z naszej planety kolejne gatunki niezwykłych istot. Dzięki tej książce dzieci poznają wiele niesamowitych faktów, niekiedy bardzo zabawnych. Odkryją tradycje kulturowe w różnych krajach, oraz znaczenie słów: wegetarianin i weganin, a przede wszystkim zachwycą się cudownymi ilustracjami Aleksandry Woldańskiej – Płocińskiej – niesamowitej ilustratorki i plakacistki, w której obrazach nie znajdziecie infantylnego podejścia do młodego czytelnika. Na kartach opowieści znajdziemy także najważniejszy na świecie dokument opisujący, jakie prawa powinny przysługiwać zwierzętom, który został ogłoszony w 1978 roku w Paryżu, oraz przekonamy się jakie prawa zwierząt obowiązują w Polsce. Bardzo pięknie wydana i niezwykle wartościowa pozycja, którą koniecznie warto mieć w swojej biblioteczce. Idealna pozycja na prezent dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Kupując egzemplarz tej książki wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Ważny i szczytny cel do którego zachęcamy się przyłączyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Relacje ludzi i zwierząt, zbieractwo i łowiectwo, oswajanie i hodowla, Arystoteles i Pitagoras oraz ich zdania na temat tego jak ludzie powinni zachowywać się wobec zwierząt, balsamowanie zmarłych kotów czy święte krowy – to wszystko znajdziecie wewnątrz „Zwierzokracji”. Temat hodowli przemysłowej, polowań, fajerwerków, czy chociażby przenoszenia karpi w foliowych torebkach także jest tu obszernie wyczerpany. Dokarmianie ptaków zimą, recykling, testowanie kosmetyków na zwierzętach, kurze życie, sklepy zoologiczne, oddawanie zwierząt, uczucia – te i wiele innych aspektów również znajdziecie na kartach książki. Wszystko to co dotyczy zwierząt i nad czym warto się zastanowić. Bardzo serdecznie polecamy!

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

 

2 thoughts on “„Zwierzokracja” – Wydawnictwo PAPILON

Dodaj komentarz