„Zwierzęta po polsku i po japońsku” – AZJATYCKIE JĘZYKI

Bardzo cenię książki, które powstają z potrzeby serca, wielkiej pasji i są spełnieniem marzeń. Dziś o jednej z nich chciałam Wam napisać.

„Zwierzęta po polsku i po japońsku” to pozycja, którą autorka, Barbara Szacoń – Wójcik przygotowała z myślą o swoim synku. Pragnęła by malec wychowywał się w otoczeniu języków obcych, w tym japońskim. Sama autorka jest orientalistką i posługuje się japońskim, wietnamskim i tajskim. Z tej pasji zrodziło się wydawnictwo Azjatyckie Języki, w którym znajdziecie skuteczne materiały do nauki języków: japońskiego, koreańskiego, tajskiego i wietnamskiego.

Książka jest bardzo ciekawie, przyjaźnie i prosto przygotowana, tak by zainteresować już najmłodsze dzieci. Może pełnić wiele funkcji i być początkiem pięknej, nowej przygody. Być może właśnie dzięki niej odnajdziecie rodzinną pasję związaną z Japonią lub językiem japońskim?

koszyk

W książce znajdziecie zwierzęta, których nazwy zawarto w języku polskim i japońskim. Wersja japońska zapisana jest znakami oraz w spolszczonej transkrypcji, by ułatwić poprawną wymowę słów. Ponadto zawarto tu onomatopeje na odgłosy zwierząt oraz japońskie znaki, a także proste, podstawowe zdania po japońsku wraz z transkrypcją i znaczeniem. Pod koniec książki autorka zawarła ciekawe objaśnienie aspektów gramatycznych, a także sposób tworzenia zdań, tak by każdy, kto zaczyna przygodę z językiem japońskim mógł jak najlepiej go „rozgryźć”!

W książce znajdziecie także wskazówki i porady, w jaki sposób możecie z niej skorzystać. Będzie idealna dla małych dzieci, ale również dorośli mogą z nią stawiać swoje pierwsze kroki w nauce.

W lekturze znajdziecie zwierzęta domowe, jak również te mieszkające na wsi, w lesie, w Afryce, czy pod wodą. Na kartach książki jest ich prawie pięćdziesiąt! Miłe ilustracje spodobają się małym czytelnikom, a wspólna lektura będzie aktywną, fascynującą nauką przez zabawę.To pierwsza tego typu polsko-japońska książka na rynku książki dziecięcej!

Zamawiając swój egzemplarz otrzymacie nie tylko książkę! W pięknie zapakowanym kartonowym pudełku znajdziecie także naklejki, tabelki hiragany i katakany (japońskie pismo sylabiczne) oraz zakładkę.

Bardzo polecam!

„Zwierzęta po polsku i po japońsku”

Tekst: Barbara Szacoń – Wójcik

Ilustracje: Natalia Gogolin

Oprawa: miękka

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: Azjatyckie Języki

Azjatyckie Języki

Dodaj komentarz