Zrodzona z ognia. Dwunastka i Lodowy Las – TOM 1. Wydawnictwo HARPERKIDS

Michasia kocha książki fantastyczne i ostatnio jednym tchem przeczytała bardzo wciągającą powieść !

Nakładem wydawnictwa HarperKids ukazał się pierwszy tom nowej serii, osadzonej w zaśnieżonych północnych lasach wykreowanego przez autorkę prehistorycznego świata. „Zrodzona z ognia” to zapierający dech w piersiach debiut Aisling Flower, na przemian ekscytujący, zabawny oraz przejmująco smutny.

Powieść skierowana jest do dzieci w wieku około 9 – 13 lat.

Na recenzję zaprasza dziś moja córka, Misia. Zapraszam do lektury.

koszyk

„Zrodzona z ognia. Dwunastka i Lodowy Las” to ogromnie poruszająca historia młodej dziewczynki, żyjącej w ogromnym fantastycznym świecie pełnym magii i wiążącej się z nią zagrożeń. Świat ten, w który zagłębimy się podczas lektury jest nie tylko niebezpieczny, ale także piękny. Główną i tytułową bohaterką książki jest Dwunastka. Zapewne wiele z was to imię skojarzyło się z liczbą i słusznie. Tylko dlaczego bohaterka nosi tak niecodzienne imię, o tym musicie przeczytać sami. Do młodej dziewczyny pasuje to imię, które jest tak samo nietypowe jak ona sama. W każdym razie Dwunastka mieszka w Hunting Lodge, prehistorycznej osadzie, otoczonej potężnym murem i pełnego Łowców, czyli wyszkolonych osób, które chronią tę potężną krainę. Nasza główna bohaterka mimo młodego wieku jest niezwykle utalentowaną adeptką, sprawnie opanowującą sztukę walki z magicznymi stworzeniami i doskonaląca próbę przetrwania. Nigdy nie bawiła się w przyjaciół, była raczej chodzącą tajemnicą. Jednak kiedy przez mury osady przebijają się wrogowie i uprowadzają jedną z młodych adeptek, Dwunastka nie waha się przez ruszeniem ich śladem, a w jej głowie kołacze jeden cel: uratowania dziewczynki z podłych łap odwiecznych wrogów osady. Był to jeden z tych wyjątkowych momentów, który powodował jeszcze większe wciągnięcie w lekturę: bo dlaczego porwano akurat tę postać? Sama podróż Dwunastki jest niezwykła i z pewnością zmieni całe jej życie. Jakie postacie spotka na swojej drodze? Czego szokującego dowie się adeptka podczas podróży? I jakie tajemnice odkryje? Niebezpieczna wędrówka po świecie zwanym Ember okaże się niezwykłym testem nie tylko jej umiejętności, lecz także sprytu i opanowania. Gorąco zachęcam do wgłębienia się w powieść i wspólnie z głównymi bohaterami przeżycia przygody życia.

Podczas lektury znajdziemy się w niezwykłym miejscu. Prawdziwy szacunek wobec autorki wzbudza to, że nie potrzebuje ona nużących opisów miejsc, żeby wyobrazić sobie te niezwykłe miejsca akcji. W środku książki znajdziemy także piękne ilustracje przedstawiające tę mroźną krainę. Jeśli porządnie zagłębimy się w lekturze, odnajdziemy wiele zapierających dech w piersiach przygód oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Powiedzieć o powieści wciągająca to jak nie powiedzieć nic. Od książki nie sposób się oderwać:  zawsze jest jeszcze jedna akcja, nowy bohater, dziwna magiczna istota. To ten typ książki, dzięki której czytelnik zawsze szybko chce dowiedzieć się co dalej, jak się zakończy ta przygoda i dlaczego bohaterowie postępują tak, a nie inaczej. I co oznaczają te tajemnicze imiona? Czy bohaterowie przeżyją spotkanie z tą istotą? Czy wyjdą z tego cało? Na te pytania musicie zdobyć odpowiedź samodzielnie. A kiedy doczytacie do końca, podobnie jak ja będziecie niecierpliwie oczekiwać na kolejny tom. Oprócz zwykłej akcji znajdziemy tu także małe opisy magicznych stworzeń oraz sny, jakie miewała Dwunastka i dzięki którym poznamy lepiej okrutną przeszłość, jaką zostawiła za swoimi plecami. Książkę czyta się na jednym wdechu, gdyż cały czas toczy się akcja: bohaterowie mają cele do zrealizowania, los wrzuca im porządną ilość kłód pod nogi, na drodze pojawiają się najróżniejsze potwory i magiczne istoty.  Ta historia jest także wyjątkowa z powodu przekazywania emocji czytelnikowi: raz jest wyjątkowo zabawna, innym razem przejmująco smutna czy wzbudzająca dreszcz. Ta niezwykła historia opowiada głównie o wielkiej przyjaźni, trudnej i poprzetykanej gdzieniegdzie kłótniami. Ale przyjaźni. Myślę, że jest przeznaczona zarówno dla młodszych, jednak szczególnie dla starszych czytelników. Ta lektura może się okazać interesująca zwłaszcza dla miłośników fantasy. Wbrew pozorom pozycja zarówno dla dziewczyn i chłopców, różnorodność bohaterów jest duża, o czym przekonacie się sami. Mimo to jest to wzruszająca i emocjonująca powieść o wielkiej przyjaźni, dumie i zemście, wiele wnosząca i poszerzająca horyzonty czytelnika. Bardzo polecam!

Michalina, lat 13

„Zrodzona z ognia. Dwunastka i Lodowy Las” – TOM 1

Tekst: Aisling Fowler

Przekład: Dorota Stadnik

Ilustracje: Sophie Medvedeva

Oprawa: miękka

Ilość stron: 368

Dla dzieci: 9+

HARPERKIDS: CZAPU CZIPU - Zabawy z wyobraźnią - RynekZabawek.pl

Dodaj komentarz