„Wszyscy świętują” – przewodnik po najbardziej oryginalnych tradycjach świątecznych w różnych zakątkach Ziemi – Wydawnictwo DRUGANOGA

Zabieram Was dziś w podróż dookoła świata! Nie musicie pakować walizek – wystarczy kanapa, ciepły kocyk, miłe towarzystwo i pewna magiczna książka. Odbędziecie wycieczkę śladem najciekawszych i najbardziej oryginalnych tradycji świątecznych na całym świecie. Wiele z tych świąt, które poznacie z kart książki zostało wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto je poznać!

Joanna Rzyska, Agata Dudek i Małgorzata Nowak przygotowały wyjątkowe kompendium, pełne wiedzy, ciekawostek i pięknych ilustracji. Tę książkę po prostu trzeba mieć! Kameralne, rodzinne wydawnictwo Druganoga przygotowało prawdziwą perłę w literaturze. Dzięki takim książkom dzieci z przyjemnością i radością mogą podróżować po świecie.

koszyk

Książka wydana jest w dużym formacie, na doskonałym, grubszym i matowym papierze (jakość papieru ma dla mnie duże znaczenie, dlatego zawsze zwracam na niego uwagę ;), a na jej kartach czekają aż 24 świąteczne tradycje!

Poznacie Surwę, którą obchodzi się w Bułgarii, by przegonić złe duchy po długiej zimie. Zajrzycie do Irlandii na obchody Dnia Świętego Patryka i dowiecie się, dlaczego tego dnia każdy powinien mieć zielone włosy lub wąsy. Zobaczycie jak lany poniedziałek obchodzi się w różnych regionach Polski i zachwycicie oczy Świętem Kwitnących Wiśni w Japonii. Poznacie historię oryginalnego święta Kumbhamela w Indiach, które odbywa się co 12 lat i trwa 55 dni, a także zobaczycie pochody olbrzymów we Francji, które odbywają się w lipcu na pamiątkę zwycięstwa z Normanami, którzy w średniowieczu oblegali miasto. Niektóre święta są naprawdę zadziwiające, jak np. Nyepi, czyli Nowy Rok bez prądu na wyspie Bali!

Wydaje się, że to książka dla dzieci, ale nic z tych rzeczy! To fascynująca lektura dla każdego czytelnika, od lat 6 do 106. Nie wychodząc z domu poznacie zaskakujące fakty, dużą porcję historii i pięknych tradycji na całym świecie. Macie ochotę wyskoczyć do Maroko, Czech, Hiszpanii, czy Meksyku? A może zastanawiacie się co ważnego świętują mieszkańcy Chin, czy Włoch? Te wszystkie tradycje i wiele więcej znajdziecie na kartach książki. To wyjątkowa, wartościowa, dopracowana w każdym szczególe pozycja dla całej rodziny. Idealna na prezent!

„Wszyscy świętują”

Tekst: Joanna Rzyska

Ilustracje: Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 76

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: DRUGANOGA

Niemożliwe" (Wydawnictwo DrugaNoga)

Dodaj komentarz