Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Natura jest piękna, niesamowita i mądra, ale coraz częściej jej nie zauważamy… Nasze życie wypełnia pęd, pogoń, praca, liczne obowiązki i zobowiązania, dodatkowe zajęcia. Trudno znaleźć czas na uważność i delektowanie się tym co nas otacza. Warto jednak to zmienić i każdego dnia zatrzymać się chociaż na chwilę, spędzając czas z dala od zgiełku, zobowiązań i pracy.

A jak najlepiej wykorzystać te chwile? Dla nas są to książki i Wam także polecam taką terapię. Warto wykrzesać chociaż 20 – 30 minut każdego dnia, by zagłębić się w lekturę i wyjść na spacer. Las działa na nas jak terapia, uspokaja i odpręża.

Jak być uważnym? Jak patrzeć na przyrodę i doceniać ten cenny dar, który mamy na wyciągnięcie ręki? O tym wszystkim dowiecie się z książki „Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata”.

Lektura obowiązkowa dla każdego czytelnika, od lat 5 do 105!

koszyk

Książka zachwyciła nas już od okładki. Wydana jest w twardej, eleganckiej oprawie i na doskonałej jakości papierze. Będzie idealnym pomysłem na prezent!

Na jej kartach znajdziecie aż 50 przyrodniczych historii. Nie są to wyszukane, magiczne bajki, czy zmyślone opowiastki. Znajdziecie tu prawdziwe życie. Przeczytacie o rozmaitych zdarzeniach, które każdego dnia zachodzą w przyrodzie. Mogą być powolne, jak powstawanie chmur, czy wschód słońca, lub mogą trwać dłuższy czas, jak zmiana poczwarki w motyla. Każda inna, każda wyjątkowa, autentyczna, piękna!

Jestem pewna, że dzieci zafascynuje czytanie o tym, jak rosa zbiera się na liściu, jak kaczka uczy swoje maleństwa pływać, jak nietoperz wyrusza na nocne łowy, czy jak powstaje tęcza. Przekonacie się jak wielka praca trwa w ulu, w jaki sposób Księżyc rośnie i maleje, czy jak wąż zmienia skórę! Zobaczycie na jakie sposoby wróble urządzają sobie kąpiele, jak kurczak wykluwa się z jajka, czy w jaki sposób lilie wodne rozkwitają na wodzie.

Te małe – wielkie rzeczy dzieją się wokół nas! Są piękne, jedyne w swoim rodzaju, a jednak ich nie widzimy… Warto zwolnić, przeczytać tę książkę i wyjść na spacer.

Jeśli zastanawiało Was dlaczego ważki są uznawane za najlepszych lotników wśród zwierząt, czy ile dżdżownic musi zjeść kret, żeby nie być głodnym to nie szukajcie dalej. W tej książce znajdziecie piękną porcję wiedzy, podaną w obłędnie kolorowy sposób. Ilustracje są zachwycające!

Piękna, mądra, wartościowa i bardzo potrzebna książka. Czytajcie ją całą rodziną i znajdujcie czas na celebrację prostych, drobnych chwil. Bardzo polecam.

„Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata”

Tekst: Rachel Williams

Przekład: Stanisław Kroszczyński

Ilustracje: Freya Hartas

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: ZNAK Emotikon

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.