„Zguba w kosmosie” tom 2 – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Pamiętacie „Śledztwo w kosmosie”? Pierwszy tom nowej serii książek Stuarta Gibbsa moja córka Michasia pochłonęła w ekspresowym tempie, dlatego radość z kolejnego była bardzo duża!

„Zguba w kosmosie” to kolejna część porywającej, kosmicznej serii, łączącej w sobie kryminał, pełną humoru przygodę i garść fantastyki naukowej. Idealne połączenie dla dzieci i młodzieży, którzy cenią niebanalną lekturę!

Na recenzję zaprasza dziś Misia 🙂

koszyk

Kosmos, baza na powierzchni Księżyca, multum tajemnic, zaginięcie i… kosmitka? Stuart Gibbs znów dostarcza nam tak upragnionej przygody, ogromu kompilacji i kosmicznego humoru w kolejnej, drugiej części jednej z moich ukochanych serii „Baza Księżycowa Alfa”, zatytułowanej „Zguba w kosmosie”. Po sukcesie pierwszej części, z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji – dziś mogę otwarcie przyznać, że było na co czekać!

Gdy myślicie o przygodach, jakie mogą czekać na Was na Księżycu, co przychodzi Wam do głowy? Wizje podróży kosmicznych odbywanych w prędkości światła, kolonii ludzkich na obcych planetach, nowoczesne statki i rozwinięta technologia, czy może wizja świata niczym z „Gwiezdnych Wojen”? Nic bardziej mylnego! Rzeczywistość w Bazie Księżycowej Alfa jest nieco… mniej kolorowa. Zapomnijcie o kruczkach, które widzieliście w filmach pokroju „Gwiezdnych Wojen” – rzeczywistość na Księżycu, ze swymi specyficznymi toaletami, ohydnym jedzeniem i obrzydliwie bogatą rodziną Sjobergów jest o wiele bardziej szara i nużąca, niż po przybyciu na miejsce spodziewał się Dash. Jak wiemy z pierwszej części, niespodzianek, jakich nie spodziewał się po bazie młody nastolatek było jednak jeszcze dużo więcej…

Stuart Gibbs ponownie zabiera nas na wycieczkę po Księżycu, tym razem z jeszcze większym rozmachem, większą dawką humoru i niekończącą się ilością niespodzianek!

Życie na Księżycu, mimo pewnej niezmienności, nie jest ani łatwe, ani nudne – zwłaszcza gdy pewnego dnia dowódczyni lunarnautów, Nina Stack, nagle znika bez śladu. Na małej bazie na Księżycu, wielkością porównywalnej do sporego boiska, nie ma miejsc, w których można byłoby się ukryć, a mimo to po Ninie nie został nawet najmniejszy, najdrobniejszy ślad. Dzięki pomocy swej kosmicznej przyjaciółki, Zan, wcielający się w detektywa Dash wie jednak, że dowódczyni wciąż żyje. Tylko gdzie jest? I co się z nią stało? Została porwana? A może zaginęła gdzieś w głębi księżycowej pustki? Pech chciał, że to właśnie chłopiec widział ją jako ostatni. Nie brakuje również licznych podejrzanych, w których coraz trudniej upatrywać się przyjaciół…

Jesteście gotowi dać porwać się emocjonującej przygodzie, wciągającej od pierwszych stron i nie pozwalającej oderwać się aż do zaskakującego finału? Czy Dash zdoła rozwiązać tę zagadkę i odkryć prawdę ukrytą w zakamarkach kosmicznej bazy?

„Zguba w kosmosie” to książka, która ma wszystko, czego można oczekiwać od powieści Stuarta Gibbsa – kryminalną tajemnicę, solidny dreszczyk emocji, wyrazistych bohaterów, dopracowany, szczegółowo wykreowany świat i mnóstwo, mnóstwo humoru. To wspaniała, ekscytująca przygoda dla czytelnika w każdym wieku, wymagającego od autora nie tylko konstrukcji intrygującej, dowcipnej opowieści lecz także szczegółowo wykreowanej przestrzeni wokół bohatera. Jestem pod wrażeniem tego, jak fantastyczne wydarzenia nabierają, dzięki najdrobniejszym detalom, pozornej realistyczności, która na dobre wciągnie Was na długie godziny.

A to jeszcze nie wszystko! Ilustracje Marty Krzywickiej to prawdziwy majstersztyk. Wspaniale dopełniają opowieść, przenosząc czytelnika w świat pełen emocji i humoru, które towarzyszą bohaterom na każdym kroku ich kosmicznej podróży. 

Jesteście gotowi na kosmiczną podróż? Gotowi na emocje, poufności i niezwykłe odkrycia? Jeśli tak, to „Zguba w kosmosie” i Kosmiczna Baza Alfa czekają na Was! Nie przegapcie tej niezwykłej okazji – już teraz wsiądźcie w rakietę i ruszcie na podbój Księżyca.

Gorąco polecam!

Michalina Zalewska, lat 16

„Zguba w kosmosie” tom 2

Seria: „Baza Księżycowa Alfa”

Tekst: Stuart Gibbs

Przekład: Aleksandra Szkudłapska

Ilustracje: Marta Krzywicka

Oprawa: miękka

Ilość stron: 352

Dla dzieci: 9+

ISBN: 9788326842818

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz