„100 najsłynniejszych zwierzaków w historii” – Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

Bardzo starannie wybieram książki, którym patronuję. Zawsze są to wyjątkowe dla mnie pozycje, prawdziwe perełki, które warto mieć w swojej biblioteczce!

Dziś z radością dzielę się z Wami fascynującą lekturą o stu najsłynniejszych zwierzakach w historii. To pokaźne kompendium liczące ponad 200 stron przybliży Wam zwierzęta z książek, z filmów, z mitologii, rekordzistów, a także najdziwniejsze zwierzęta świata, zwierzęta wielkich przywódców i z różnych kultur, a nawet te z tarcz i herbów, czy prehistoryczne olbrzymy!

Bogato ilustrowana, fascynująca i bardzo wciągająca lektura. Zdecydowanie nie tylko dla dzieci 🙂

koszyk

Jak to możliwe, że pająk był w stanie zainspirować króla Szkocji, by nie poddać się w walce i wyjść z niej zwycięsko? Jak bardzo Aleksander Wielki kochał swojego konia, że nazwał jego imieniem miasto w północnych Indiach? Ileż determinacji i siły miała w sobie pewna gołębica pocztowa, która uratowała od śmierci batalion żołnierzy w czasie I wojny światowej?

A może macie ochotę poznać szympansa Congo, który potrafił malować surrealistyczne obrazy, wzbudzając podziw samego Picasso? Albo nie słyszeliście dotąd o potrafiącym mówić kruku Gripie – domowym zwierzątku znanego, angielskiego pisarza Charlesa Dickensa?

Z pewnością zafascynuje Was również żółwica Harriet, którą Karol Darwin przywiózł z wysp Galapagos. Legendarna żółwica dożyła w Australii 176 lat i zyskała światową sławę. Oczywiście na kartach książki nie zabrakło suczki Łajki, która była pierwszym zwierzęciem wystrzelonym w kosmos.

Te i dziesiątki innych, zwierzęcych bohaterów znajdziecie na kartach tej wyjątkowej, fascynującej i bardzo zaskakującej książki. To niesamowita podróż w czasie, cenna lekcja wytrwałości oraz inteligencji, a przede wszystkim wspaniałe świadectwo miłości i przywiązania zwierząt do człowieka.

Zachwycająca książka! Bardzo polecamy.

„100 najsłynniejszych zwierzaków w historii”

Tekst: Shia Green

Przekład: Katarzyna Górska

Ilustracje: Marisa Morea

Oprawa: twarda

Ilość stron: 208

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

ISBN: 978-83-8203-174-4

Dodaj komentarz