„Odkrywanie natury” – Książka aktywnościowa dla dzieci! 50 kreatywnych projektów na świeżym powietrzu, które rozbudzą ciekawość – Wydawnictwo TO TAMTO

Często dzielę się z Wami terapeutycznym działaniem przyrody. Leśne spacery to prawdziwa bomba wartości, pomagająca się wyciszyć, odprężyć i zrelaksować. Świeże powietrze i zieleń to idealne warunki, by odpocząć od codziennych wyzwań, a dodatkowo można ten czas wykorzystać na świetne edukacyjne projekty!

Wydawnictwo TO TAMTO przygotowało bardzo pomysłową, aktywnościową książkę dla dzieci.

„Odkrywanie natury” to zbiór aż 50 projektów na świeżym powietrzu, które rozbudzą ciekawość. Autorka książki – Kim Andrews oddaje się swojej wielkiej pasji, prowadząc zajęcia z przyrody na małej, rodzinnej farmie. Ma także dużo kur, kocha rękodzieło i naukę na świeżym powietrzu. Jest pisarką, blogerką i kocha przeżywać z mężem oraz trójką swoich dzieci przyrodnicze przygody. Z pasji zrodził się pomysł na świetną książkę, która zachwyci nie tylko najmłodszych.

koszyk

Dzięki tej książce zwykłe wyjście na spacer, do lasu, czy na łąkę może być prawdziwą przygodą!

Znajdziecie w niej inspirację do rysowania, tworzenia prac z wykorzystaniem przyrody i przeprowadzania eksperymentów naukowych. W ten sposób dzieci nauczą się uważności, obserwacji, używania zmysłów, uprawiania warzyw, owoców, rozpoznawania roślin i zwierząt. Mali czytelnicy nauczą się technik rysowania, zrobią domek dla ropuchy, stworzą chmury z mydła, nauczą się rozpoznawać zwierzęta po ich śladach i odchodach, oraz wiele, wiele więcej.

Jestem pewna, że ta pozycja rozbudzi Wasz apetyt na odkrywanie przyrody. Wraz z nią pobawicie się w tropicieli, stworzycie mapę, nauczycie się „odczytywać” niebo, upieczecie własne skamieniałości, poznacie siedliska owadów, cykl życia motyla, czy pobawicie się w podchody! To jednak nie wszystko. Dowiecie się jak „czytać” drzewo, w jaki sposób przygotować prasę do kwiatów, czy w jaki sposób stworzyć jadalny ogród. Te i wiele więcej aktywności czekają na Was, a teraz wraz z nadejściem wiosny warto tę budzącą się do życia przyrodę obserwować!

Wspaniała, wartościowa pozycja. Idealna dla ciekawych świata dzieci, choć gwarantuję wspaniałą zabawę dla całej rodziny. To lektura na długi czas, do delektowania się o każdej porze roku.

Bardzo polecamy 🙂

„Odkrywanie natury”

50 kreatywnych projektów na świeżym powietrzu, które rozbudzą ciekawość.

Tekst: Kim Andrews

Przekład: Adam Pluszka

Ilustracje: Katy Dockrill

Oprawa: miękka

Ilość stron: 136

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo TO TAMTO

ISBN: 978-83-8252-515-1

Dodaj komentarz