Zapałki – książka do tropienia! Magda Mendel

Lubię książki, które zachęcają dzieci do aktywności i kreatywności, a także te w których oprócz ciekawej fabuły występują ważne, acz pozbawione moralizatorstwa przekazy. Taka właśnie jest opowieść Magdy Mendel, zatytułowana „Zapałki”. To niepozorna książka, z bardzo ciekawymi wskazówkami, dzięki którym dzieci poczują się niczym mali detektywi!

koszyk

Tu znajdziesz autorkę 🙂

Lolek, Milek, Alek i Florka oraz ich rodzice to zwyczajna rodzina, być może macie podobną w sąsiedztwie! Zawsze jest u nich gwarno i wesoło, bo dzieci wciąż wpadają na szalone pomysły. Chłopcy mają czasami kłopoty, ale ich siostra posiada niezwykły dar ratowania ich z opresji. Tak właśnie się uzupełniają.

Każde dziecko ma swoją super moc i każde się czymś wyróżnia. Na kartach książki poznacie je bliżej. Najciekawsze według Stasia są jednak pomysły, na które wpada rodzeństwo! A jest ich sporo. Dowiecie się jak zrobić niezniszczalną bazę, pojazd z desek, czy jak opracować supertajny plan niepójścia do szkoły 😉

Historie uzupełnione są o coś jeszcze, co bardzo nam się spodobało. Książka wspiera u dzieci umiejętność czytania ze zrozumieniem, ponieważ dziecko niczym detektyw szuka wskazówek w tekście i według nich wypełnia książkę! Aktywności są różne, należy coś pokolorować wedle zalecenia lub dorysować (np. piegi, jasne włosy, siwe wąsy, zakaz wstępu itp.)

Historie są zabawne, ale znajdziecie w nich także wartościowe przesłania. Dzieci dowiedzą się czym może skończyć się zabawa petardami, jakie skutki może przynieść notoryczne oszukiwanie, czy wyjście w moczary bez zgody rodziców. Znajdziecie tu sytuacje, które mogą spotkać i Wasze dzieci, dlatego cieszę się, że autorka poruszyła je na kartach swojej książki.

Bardzo polecam! Świetna zabawa dla całej rodziny. Czytałam „Zapałki” ze Stasiem już wiele razy i za każdym razem świetnie się bawimy.

„Zapałki”

Tekst i ilustracje: Magdalena Mendel

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Wydawnictwo: Poligraf

Dla dzieci: 5+

Dodaj komentarz