Opowiadanki – rodzinna gra. Wydawnictwo REBEL

Wolny czas spędzamy zawsze aktywnie. Dużo czytamy i często gramy w planszówki, a od pewnego czasu połączyliśmy te dwie pasje, dzięki „Opowiadankom”.

Nakładem wydawnictwa Rebel ukazała się wspaniała, bogato ilustrowana gra planszowa, która jest swego rodzaju książką i grą w jednym! Tego jeszcze nie było 🙂

koszyk

TU KUPISZ Grę z rabatem!

Wpisz kod: BAJKA20 , a otrzymasz aż 20% rabatu!

Kartonowe, solidne pudełko skrywa książkę z przezroczystymi kieszonkami, 38 dwustronnych kart opowieści, 86 kart postaci – uroczych zwierzaków, planszę, 36 żetonów do głosowania, 6 znaczników graczy oraz instrukcję.

Gra skierowana jest do dzieci od około 5 lat, choć według mnie młodsze pociechy także dobrze sobie poradzą, z małą pomocą starszego rodzeństwa, czy dorosłych. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 6 graczy, a czas jednej partyjki trwa około 20 minut.

Jaś i Małgosia bardzo lubią zwierzęta oraz przygody. Podczas pewnego spaceru po lesie znaleźli magiczną księgę z niezwykłymi opowieściami… W tej magicznej książce bohaterowie mogą odgrywać dowolne role! Np. rycerz może stać się muzykantem, a wiedźma wojowniczką kung-fu.

A jaka jest Wasza rola w zabawie? Dołączacie do ekipy i zapełniacie karty książki dowolnymi postaciami, najbardziej pasującymi do czytanej historii.

Zasady są bardzo proste! Wybieramy narratora opowieści, który czyta początek opowieści z pierwszej karty, a następnie przewraca stronę w książce, wsuwa drugą kartę opowieści i czyta kolejny fragment.

Następnie każdy z graczy wybiera ze swoich kart postaci tę postać, która według niego najlepiej odpowiada opisowi z powieści i kładzie ją zakrytą na stole. Gdy wybierzecie już karty postaci, wówczas narrator tasuje je i kładzie odkryte poniżej planszy. Każdy z uczestników wybiera w tajemnicy kartę postaci, która według niego pasuje najlepiej do danej opowieści i kładzie zakryty żeton do głosowania z odpowiednim symbolem na stole. Następnie każdy odwraca swój żeton i kładzie ją obok karty, na którą zagłosował. Gracz, który otrzymał obok swojej karty żeton otrzymuje punkt. Gra kończy się w chwili, gdy wsuniecie ostatnią kartę do kieszonki w książce. Wygrywa ta osoba, która zdobyła największą liczbę punktów.

Gra jest przepięknie wydana, z dbałością o każdy szczegół. Kartonowa książka wypełniona jest malowniczymi ilustracjami, a karty zwierząt są urocze! To idealny pomysł na mądrze i wartościowo spędzony czas z bliskimi.

Jeśli szukacie wyjątkowego prezentu dla dziecka, cenicie jakość i chcecie ciekawie spędzać czas to koniecznie sięgnijcie po „Opowiadanki”.

Planszówka świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnego lenistwa, jesiennych długich wieczorów, czy mroźnej zimy, bo przecież każda pora jest doskonała, by wspólnie spędzać czas w towarzystwie ciekawych opowiadań. Tutaj każda rozgrywka jest inna i tylko od Wa zależy jak potoczą się losy bohaterów.

Bardzo polecamy!

„Opowiadanki”

Autor: Marie Fort, Wilfried Fort

Ilustracje: Jewgienija Smolencewa, Irina Peczekina

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo Rebel

Z kodem: BAJKA20 możesz kupić grę z 20% rabatem tutaj —> KLIK

logotyp rebel

Dodaj komentarz