Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Zmieniać świat – cóż to znaczy? – Czy trzeba być geniuszem? A może mieć niebywałe talenty ? Czy trzeba być kimś wyjątkowym, by zapisać się na kartach historii? Otóż nie! Justyna Suchecka, dziennikarka i specjalistka od spraw młodzieży udowadnia że młodzi, odważni, zaangażowani i z głowami pełnymi pomysłów ludzie mogą zmieniać świat.

koszyk

Gdy kilka dni temu listonosz dostarczył nam egzemplarz książki „Young power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” nie miałam szansy do niej nawet zajrzeć 🙂 Wówczas przejęła ją moja dwunastoletnia córka, nawołując mnie co chwilkę słowami „Mamo, zobacz – ta dziewczynka jest w moim wieku i tak aktywnie działa w sprawach ekologii, a dzięki temu chłopcu w jednym z miast powstaną domki dla owadów! A tutaj jest taki Piotr, który tak jak Januszek przesiaduje wiele godzin w garażu łącząc kabelki i śrubki.”

Pomyślałam wtedy że to musi być bardzo ciekawa książka i nie myliłam się.

31 osób: chłopcy, dziewczęta, nastolatki, młodzi dorośli. Naukowcy, artyści, sportowcy, społecznicy. Tak różni, a jednak coś ich łączy – pasja, upór, chęć zmian na lepsze. Poruszyła nas każda historia! Każda. Przeczytacie o czternastoletnim Janku Gawrońskim, który uświadamia społeczeństwo czym jest autyzm, poznacie Igora Faleckiego, który w wieku 6 lat miał już za sobą 60 koncertów – perkusja to jego miłość! Usłyszycie o Zuzannie Jabłońskiej, której zespół Tourette’a objawiający się nerwowymi ruchami i tikami nie przeszkodził w spełnianiu marzeń i dziś jej teledysk na YouTubie obejrzano ponad 16 milionów razy. Dzięki Justynie Jaworskiej przekonacie się że matematyka jest niczym detektyw, a Piotr Lazarek pokaże Wam jak można szybko rozwiązać problem pól uprawnych, które nie dają plonów. Będzie też o Lego, Minecrafcie, turbinach, o fascynujących badaniach nad robakami, które mogą uratować świat i wiele, wiele różnorodnych tematów oraz historii.

Książkę czyta się jednym tchem! Nie ma to być lektura pochwalna, to według mnie książka, która wzmocni młodzież, doda im wiary w siebie i zwiększy ich poczucie wartości. Te historie udowadniają, że wokół nas jest bardzo dużo młodych, wartościowych, ciekawych osób, które czasami mimo przeciwności losu i hejtowi w sieci nie poddają się – robią to co podpowiada im serce i o czym marzą. Warto się rozejrzeć, bo zapewne każdy z nas ma wokół siebie takie inspirujące osoby – doceniajcie je i siebie samych – chwalcie i bądźcie dumni. Każdy z nas może zmieniać świat, może dorzucić tę małą cegiełką dla dobra naszej planety!

Bardzo polecam, cudowna książka.

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz