Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Zmieniać świat – cóż to znaczy? – Czy trzeba być geniuszem? A może mieć niebywałe talenty ? Czy trzeba być kimś wyjątkowym, by zapisać się na kartach historii? Otóż nie! Justyna Suchecka, dziennikarka i specjalistka od spraw młodzieży udowadnia że młodzi, odważni, zaangażowani i z głowami pełnymi pomysłów ludzie mogą zmieniać świat.

koszyk

Gdy kilka dni temu listonosz dostarczył nam egzemplarz książki “Young power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” nie miałam szansy do niej nawet zajrzeć 🙂 Wówczas przejęła ją moja dwunastoletnia córka, nawołując mnie co chwilkę słowami “Mamo, zobacz – ta dziewczynka jest w moim wieku i tak aktywnie działa w sprawach ekologii, a dzięki temu chłopcu w jednym z miast powstaną domki dla owadów! A tutaj jest taki Piotr, który tak jak Januszek przesiaduje wiele godzin w garażu łącząc kabelki i śrubki.”

Pomyślałam wtedy że to musi być bardzo ciekawa książka i nie myliłam się.

31 osób: chłopcy, dziewczęta, nastolatki, młodzi dorośli. Naukowcy, artyści, sportowcy, społecznicy. Tak różni, a jednak coś ich łączy – pasja, upór, chęć zmian na lepsze. Poruszyła nas każda historia! Każda. Przeczytacie o czternastoletnim Janku Gawrońskim, który uświadamia społeczeństwo czym jest autyzm, poznacie Igora Faleckiego, który w wieku 6 lat miał już za sobą 60 koncertów – perkusja to jego miłość! Usłyszycie o Zuzannie Jabłońskiej, której zespół Tourette’a objawiający się nerwowymi ruchami i tikami nie przeszkodził w spełnianiu marzeń i dziś jej teledysk na YouTubie obejrzano ponad 16 milionów razy. Dzięki Justynie Jaworskiej przekonacie się że matematyka jest niczym detektyw, a Piotr Lazarek pokaże Wam jak można szybko rozwiązać problem pól uprawnych, które nie dają plonów. Będzie też o Lego, Minecrafcie, turbinach, o fascynujących badaniach nad robakami, które mogą uratować świat i wiele, wiele różnorodnych tematów oraz historii.

Książkę czyta się jednym tchem! Nie ma to być lektura pochwalna, to według mnie książka, która wzmocni młodzież, doda im wiary w siebie i zwiększy ich poczucie wartości. Te historie udowadniają, że wokół nas jest bardzo dużo młodych, wartościowych, ciekawych osób, które czasami mimo przeciwności losu i hejtowi w sieci nie poddają się – robią to co podpowiada im serce i o czym marzą. Warto się rozejrzeć, bo zapewne każdy z nas ma wokół siebie takie inspirujące osoby – doceniajcie je i siebie samych – chwalcie i bądźcie dumni. Każdy z nas może zmieniać świat, może dorzucić tę małą cegiełką dla dobra naszej planety!

Bardzo polecam, cudowna książka.

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *