Smocza Straż. Pan Widmowej Wyspy. Tom 3 – Wydawnictwo WILGA

koszyk

Kilka lat temu moja córka Michasia wypożyczyła z biblioteki pierwszy tom „Baśnioboru”. Pochłonęła tę obszerną książkę w dwa dni i poprosiła w prezencie urodzinowym o całą serię. Wymarzone książki wówczas otrzymała, a kilka miesięcy temu zabrała cały komplet na spotkanie z autorem i każdy tom ma teraz pięknie zadedykowany! Ta fantastyka, lekka, acz nieinfantylna stała się jedną z ukochanych serii Misi, do których wraca często, bo te ulubione lektury czyta wiele, wiele razy.

Brandon Mull i Michasia, 24.10.2019, Warszawa
Brandon Mull był bardzo mile zaskoczony, że ma tak zaczytaną fankę. Misia zabrała na spotkanie autorskie wszystkie książki Brandona i wszystkie przeczytała po kilka razy!
Tyle radości ze spotkania z ulubionym autorem! 🙂

Kilka dni temu Michaśka miała wielką przyjemność przeczytać przedpremierowy, trzeci tom „Smoczej Straży”. 496 stron powieści pochłonęła w niecałą dobę! Jej zachwyt nad twórczością Brandona Mulla nic a nic nie słabnie, a przygody Kendry i Setha znowu wywołały wiele emocji podczas lektury.

Dziś zapraszam Was na recenzję Michasi, cały wpis przygotowała sama.

„Smocza Straż. Pan Widmowej Wyspy” to trzecia część serii Smoczej Straży (kontynuacji Baśnioboru). Seth Sorenson, brat Kendry, zostaje pozbawiony jakichkolwiek wspomnień. Nie wie, kim jest, nie pamięta swojej rodziny i przyjaciół, znikają jego doświadczenia i cała tożsamość. Nie wie, komu może zaufać. Zaraz po utracie pamięci zostaje porwany przez wrogów. Oszukany i zdezorientowany nieświadomie staje po stronie ciemnych mocy. Chłopiec z pomocą swojego nauczyciela Ronodina, mrocznego jednorożca rozwija swoje umiejętności zaklinacza cieni w Podziemnej Dziedzinie. Udaje mu się samodzielnie z nich korzystać. W tym czasie w Gadziej Opoce przyjaciele Setha bezskutecznie próbują go odszukać. Zrozpaczona Kendra nie wie, gdzie przebywa jej brat. W ciągu kilkunastu dni została jedynym opiekunem tego smoczego azylu. Oprócz tego jej najlepszy przyjaciel, Paprot również został porwany. W tym czasie smoki z Gadziej Opoki zadeklarowały wojnę opiekunce i jej przyjaciołom. Zależy im na odzyskaniu wolności i ogromniej potęgi. Celebrant, potężny Król Smoków coraz bardziej przybliża się do swojego celu – upadku azylu. Pewnego dnia dzięki Tess udaje im się zdobyć cenną informację od Dromadusa. Tej samej nocy Seth z drobną pomocą Sfinksa uwalnia potężnych więźniów z fortecy w smoczym azylu. Jego siostra ucieka, lecz na jej drodze staje Celebrant. Kendra jest zmuszona poddać się. Straciła posadę opiekuna, a jeden z jej przyjaciół ginie. Po upadku azylu przenoszą się do innego rezerwatu. Tam dziewczynka będzie zmuszona do stworzenia armii przyjaciół i sojuszników aby udaremnić zniszczeniu kolejnego smoczego azylu oraz odzyskania ukochanych osób – Setha i Paprota. Wpływy Ronodina na Setha są bardzo duże, dlatego ciemne plany jednorożca szybko mogą się ziścić.

Dziewczynka znajduje się w niesamowitych miejscach, takich jak Wyspa Dusz, Syrenia Ostoja oraz niebezpieczny archipelag, w którym grasuje potwór, groźniejszy nawet od smoka! Przeżywa wiele niebezpiecznych przygód, z których nie zawsze wszyscy wychodzą cało. Jednak wciąż myśli o swoim bracie, którego nie ma szans odbić. Na szczęście Kendrze udaje się zmotywować Królowę Wróżek, która ofiaruje jej najcenniejszy przedmiot, jaki posiada. Dziewczynka nie wie, czy uda jej się pokonać wrogów i odzyskać przyjaciół i czuje ogromny strach, ale wie, że tylko ona może wnieść światło w mrok. Zombie, umarli, szkielety oraz widma są niepokonanymi wrogami. Wystarczy, aby wróżkokrewnej podwinęła się noga, a może stać się jednym z nich. Wie jednak, że dotarła tak daleko, nie może się teraz poddać! Dzięki pomocy i ogromnym poświęceniu udaje jej się dostać na Wyspę Cienia. Tam zmierzy się oko w oko z Podkrólem. Nie wiadomo, kto wyjdzie stamtąd cało. Światło i ciemność, dwaj najpotężniejsi przeciwnicy… kto uzyska upragnioną przewagę ku wygraniu nowej smoczej ery?

Książka bardzo mi się podobała, przeczytałam ją w jeden dzień! Czytelnik ma szansę podróżować wspólnie z bohaterami oraz odkryje nowe, ciekawe postacie, które jednak nie zawsze wychodzą cało z tarapatów. Kendra, jak na swój wiek, dzielnie znosi problemy i kłopoty. Dodatkowo w książce jest zamieszczone kilka ilustracji, dzięki czemu czytelnik ma szanse lepiej wyobrazić sobie akcję. Ogromnie polecam wszystkim fanom Harrego Pottera i Baśnioboru oraz lubiącym przygody i akcję! Nie będziecie się nudzić.

Michalina, 12 lat

Smocza Straż. Pan Widmowej Wyspy. Tom 3

Autor: Brandon Mull

Tłumacz: Rafał Lisowski

Wydawnictwo: Wilga

Ilość stron: 496

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 8-14 lat

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.