Wyspy Koralowe – Wydawnictwo EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA

Cenię książki, które oprócz doskonałej, wciągającej fabuły przekazują najmłodszym wartości, jakimi warto się w życiu kierować. „Wyspy Koralowe” są jedną z najciekawszych powieści, jakie ostatnio przeczytałam z moim ośmioletnim synkiem. To pełna przygód lektura, wypełniona uroczymi ilustracjami i ogromną dawką wartościowych treści, które z pewnością zaowocują w umysłach dzieci i przyniosą piękny plon.

Jak rozmawiać z dziećmi o dzieleniu się, nadziei, prawdomówności, cierpliwości, życzliwości, czy wartościach jakie płyną z czytania książek? Jak pokazywać, że warto marzyć, uśmiechać się, doceniać to co mamy, chronić przyrodę? – To wszystko i wiele więcej znajdziecie na kartach tej powieści.

koszyk

Z kodem: WNASZEJBAJCE kupicie tę książkę 20% taniej, tylko do 3.05.2022 roku! Bardzo polecam.

Mikołaj mieszkał z rodzicami na pewnej niewielkiej wyspie i wiódł zwyczajne, spokojne życie. Często zerkał na ocean i marzył, by zobaczyć z bliska inny ląd, którego jedynie zarys widział. Pewnego dnia tata opowiedział mu historię mądrego Pustelnika, który mieszkał na ich wyspie. Człowiek ten spisywał mądrości swego życia i często czytał je mieszkańcom wyspy, co sprawiało, że byli oni szczęśliwi, dobrzy i mądrzy. Któregoś dnia Pustelnik zapragnął zanieść Księgę dalej, na cały Archipelag Koralowy, by inni również mogli z niej skorzystać. Niestety nie dotarł do końca swej podróży, bowiem w drodze na Ostatnią Wyspę pokonał go sztorm. Na każdej wyspie Pustelnik zostawiał fragment tej ważnej Księgi, ale nie dotarł na ostatnią i dlatego wciąż na świecie żyją ludzie, którzy nie znają jego nauki.

Historia usłyszana od ojca zasiała w Mikołaju chęć odnalezienia wszystkich kart i zaniesienia ich na Ostatnią Wyspę. Ten odważny chłopiec pokonał wiele trudu by misja się powiodła, a wartości rozsiały się na cały świat. Przemierzając wyspę za wyspą Mikołaj odkrywa nauki Pustelnika, niezwykle ważne i cenne w dzisiejszym świecie, poznaje nowych przyjaciół i spełnia marzenia.

To wyjątkowa, pełna mądrości opowieść dla dzieci i dorosłych. Warto czytać ją całą rodziną i rozmawiać o tym, co w życiu jest najcenniejsze. Warto pielęgnować dobro, warto budować w dzieciach empatię, warto pokazywać, że kierowanie się sercem jest najpiękniejszą wartością.

Uważam, że powinna być to lektura obowiązkowa dla każdego dziecka w wieku około 5 – 9 lat. Polecam całym sercem.

„Wyspy Koralowe”

Tekst: Jagoda Michalak

Ilustracje: Elżbieta Śmietanka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.