„Wyjątkowe święta Mani i Tynia” – Wydawnictwo JUPI JO!

Do grudniowych, świątecznych chwil jest jeszcze sporo czasu, ale powoli można rozglądać się za pięknymi i wartościowymi książkami na ten wyjątkowy okres. Dziś chciałam podzielić się z Wami nowymi przygodami Mani i Tynia. Z radością objęłam tę opowieść patronatem!

TUTAJ możecie zajrzeć do wcześniejszych książek z serii. Wiem, że bardzo pokochaliście „Boże Narodzenie z Manią i Tyniem” oraz „Góralskie święta z Manią i Tyniem”, dlatego i nowy tom polecam Wam całym sercem.

koszyk

Na czym polega wyjątkowość świąt? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym? Czy potrzeba wyszukanych, luksusowych prezentów, choinki wystrojonej w najpiękniejsze błyskotki, czy może sens Bożego Narodzenia tkwi zupełnie gdzieś indziej?

Mania marzyła, by w tym roku święta były inne, niezwykłe i wyjątkowe… Kiedy mama oznajmiła, że planuje zaprosić w tym roku panią Danusię radość dzieci nie miała granic, bo to właśnie ich bliska sąsiadka najlepiej się bawi, smaży najsmaczniejsze racuszki i najwspanialej opiekuje się Felą, kiedy rodzina wyjeżdża. Mania błyskawicznie wpada na genialny pomysł tajnej misji, która ma sprawić, by te święta były najpiękniejszymi świętami pani Danusi. W jaki sposób sprawić radość bliskiej osobie? Najlepiej samodzielnie przygotować wzruszający prezent! Dzieci postanowiły przygotować książkę, wypełnioną zdarzeniami ze wspólnie spędzonych chwil z panią Danusią. Tych pięknych momentów było naprawdę dużo, dlatego rodzeństwo każdego dnia kawałek po kawałku tworzy z tych wspomnień wyjątkowy prezent! Mania i Tynio pragną, by pani Danusia wiedziała jak bardzo jest dla nich ważna i wyjątkowa. Wreszcie, po wielu dniach pracy, w którą dzieci włożyły całe serca prezent był gotowy! Powstała obszerna, przepiękna książka, o najpiękniejszych, wspólnych chwilach. Zapakowany pięknie podarek czekał pod choinką dla kochanej sąsiadki. Myślicie, że sprawił radość starszej pani?

To według mnie najbardziej wzruszający tytuł w serii. W czasach gdy na wyciągnięcie ręki mamy tak wiele, łatwo zgubić to, co najważniejsze. To nie przedmioty są sensem naszego życia, a bliskość, przyjaźń, uważność, wrażliwość na drugiego człowieka i empatia. Budowanie pięknych wspomnień w zwykłej codzienności jest pamiątką na całe życie, a z takich momentów można przygotować najpiękniejszy prezent!

Wspaniała, wartościowa książka. Idealna na grudniowe, wspólne wieczory i długie rozmowy. Być może to właśnie ta historia zainspiruje Wasze dzieci do przygotowania bliskim najpiękniejszych prezentów, takich od serca!

Książka jest w całości kartonowa, ma mnóstwo okienek, a ja z dumą jej patronuję!

„Wyjątkowe święta Mani i Tynia”

Tekst: Magdalena Młodnicka

Ilustracje: Agnieszka Matz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo JUPI JO!

Dodaj komentarz