„Wydarzyło się naprawdę. Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” – Wydawnictwo SQN

Mam świetne wieści dla miłośników i miłośniczek piłki nożnej!

Seria „Wydarzyło się naprawdę” wzbogaciła się o nowy tom.

„Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce” to nowe, rozszerzone wydanie bestselleru przetłumaczonego na 10 języków. Bardzo cenię ten cykl książek, bowiem jego autorka, Yvette Żółtowska – Darska w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiada o największych piłkarzach wszech czasów.

To już nasza szósta książka w tej serii, a ja za każdym razem czekam z radością na nowy tom.

TUTAJ możecie zajrzeć do wcześniej recenzowanych tytułów, które również serdecznie Wam polecam.

koszyk

Macie ochotę poznać bliżej jednego z największych piłkarzy na świecie? Pragniecie odkryć wyboistą drogę którą przeszedł mały chłopiec z portugalskiej wyspy, by osiągnąć piłkarski szczyt? Czy same marzenia wystarczą, czy liczy się także ciężka praca, determinacja i talent?

5 lutego 1985 roku przyszedł na świat czwarty potomek państwa Aveiro – Cristiano Ronaldo – prześliczny chłopiec o ciemnych, kręconych włosach i dużych oczach. Z miejsca skradł serca całej rodziny, która żyła bardzo skromnie, w malusim socjalnym mieszkaniu. Już w wieku trzech lat Cristiano znalazł swoją wielką pasję – piłkę nożną, w którą grał całymi dniami z kumplami z sąsiedztwa. W rodzinie zawsze brakowało pieniędzy, ale brak zabawek rodzice rekompensowali dzieciom wielką troską, miłością i czasem, który zawsze mieli dla swojej czwórki pociech. Cristiano grał w piłkę całymi dniami, w ogóle się z nią nie rozstawał, nawet z nią spał! Pytany o prezent o jakim marzy – zawsze mówił jedno: „poproszę piłkę”! Kiedy skończył 6 lat rodzice ulegli jego błaganiom i zapisali go do klubu piłkarskiego, a jego szczęście nie miało granic. Już po pierwszym treningu jego trener wiedział, że trafił mu się ponadprzeciętny uczeń!

Dlaczego mały Cristiano nazywany był płaczkiem? Czemu jego zespół zawsze przegrywał, skoro młody piłkarz grał rewelacyjnie? Dlaczego pewnego dnia Ronaldo uciekł z boiska? W jaki sposób jedno zdanie usłyszane od taty: „Tylko słabi uznają siebie za pokonanych” wpłynęło na całe życie chłopca? Czy odkryta w wieku 15 lat arytmia serca miała przekreślić dalsze plany na sukces? Jak ze masowanym atakiem hejtu radził sobie portugalski piłkarz?

Pięć wygranych Lig Mistrzów, Pięć Złotych Piłek, mistrz i wicemistrz Europy, do tego wybitna charyzma i rekordowa popularność. Jak na to wszystko zapracował? Koniecznie sięgnijcie po tę inspirującą lekturę! To nie tylko dynamiczna biografia pracowitego i zdeterminowanego piłkarza, ale coś znacznie więcej. To wielka lekcja pokory, wyzwań i trudów, a przede wszystkim celu, jaki zawsze był dla Cristiano priorytetem – chciał być najlepszym w tym co robi i wiedział, że szczęście wymaga dużo pracy. Dziś jego największą miłością jest piątka dzieci. Ciekawe, czy któreś z nich pójdzie w ślady taty?

Świetna, wartka i bardzo inspirująca książka! Mój mąż śmieje się, że niedługo stanę się ekspertką od piłkarzy, bo zaczytuję się w każdym tomie z wielką przyjemnością. Bardzo lubię biografie i uważam, że ta seria będzie cenną i wartościową lekturą nie tylko dla młodzieży, ale także dla każdego dorosłego. Fascynujące życie i życiowe perypetie Ronaldo brzmią nieprawdopodobnie, a jednak to wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

Bardzo polecam!

„Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce

Seria: WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ

Tekst: Yvette Żółtowska-Darska 

Oprawa: miękka

Ilość stron: 273

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo SQN

Dodaj komentarz