„Samochody. Fascynujący świat motoryzacji” – Wydawnictwo KROPKA

Halo, halo! Dziś prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji w każdym wieku!

Wydawnictwo KROPKA przygotowało wspaniały, bogato zilustrowany przewodnik o historii samochodów z całego świata. Ach, czego tu nie ma – od Dyszącego Diabła, który wyruszył na drogę w 1801 roku, przez Elektrowagen zaprojektowany z Niemczech w 1888 roku, samochody parowe, spalinowe, aż po auta specjalistyczne, wojskowe i te, które królować będą w przyszłości.

Duży format, twarda oprawa z tłoczeniami, doskonałej jakości matowy papier i mnóstwo ciekawostek – idealna propozycja na wyjątkowy prezent!

koszyk

Zapnijcie pasy i przygotujcie się na bardzo wciągającą lekturę.

Oprócz dużej dawki historii, faktów i ciekawostek o samochodach z całego świata, znajdziecie też rozdziały ze słynnymi rajdami. Przyjrzycie się krok po kroku produkcji auta, od podwozia, aż po ostatni element. Poznacie zasady bezpieczeństwa stosowane w samochodach, staniecie oko w oko z nasłynniejszymi mostami drogowymi, zadziwicie się najszybszymi maszynami, przeczytacie o Formule 1, o ciężarówkach i wybierzecie się na spektakularny pokaz monster trucków! Zwiedzicie Stany Zjednoczone i Europę, a także poznacie wyjątkowych rekordzistów. Pod koniec czeka na Was samochodowa linia czasu, która w przystępny i ciekawy sposób usystematyzuje całą zdobytą na kartach książki wiedzę. Ach, nie zabrakło nawet słowniczka, objaśniającego najmłodszym takie pojęcia jak: aerodynamiczność, drzwi motylkowe, paliwa kopalne, przyspieszenie, czy superkondensatory.

Polecamy! To obowiązkowa lektura dla każdego małego i dużego miłośnika czterech kółek. Z powodzeniem sprawdzi się jako pierwsza książka o motoryzacji. Kolorowa, świetnie zilustrowana, z powodzeniem trafi w gusta chłopców i ciekawskich dziewczynek i oczywiście każdego dorosłego 🙂

„Samochody. Fascynujący świat motoryzacji”

Tekst: Matt Ralphs

Ilustracje: Ryo Takemasa, (adaptacja Agata Wawryniuk)

Przekład: Agnieszka Moore

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo KROPKA

ISBN: 978-83-67859-81-3

Dodaj komentarz