Wszyscy się liczą – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Bardzo lubimy wyszukiwanki i do takich książek siadamy całą rodziną.

Dziś chciałam podzielić się z Wami wyjątkową pozycją, w której nie tylko będziemy wyszukiwać szczegóły, ale dzięki której poznamy losy ludzi, nauczymy się liczyć i do tego zaszczepimy w dzieciach piękne wartości – że każdy jest ważną częścią naszego wspólnego świata, że każdy liczy się tak samo, że nie ma równych i równiejszych.

koszyk

Wszyscy się liczą

Tekst i ilustracje: Kristin Roskifte

Tłumaczenie: Milena Skoczko

Oprawa: twarda

Ilość stron: 58

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dla dzieci 3+ i dla całej rodziny

To bardzo nietypowa wyszukiwanka! Książka inna niż wszystkie, nietuzinkowa i ciekawie wydana. Na jej kartach znajdziecie ludzi i ich historie. Ktoś wybrał się na spacer po lesie, kilka osób jest w windzie, kilka rozgrywa mecz piłki nożnej. Osiemnaście osób jest w bibliotece, dwadzieścia osiem na konkursie cukierniczym, sto trzydzieści pięć na lotnisku, a siedem miliardów siedemset milionów na tej samej planecie.

Każdy inny, każdy ma plany, marzenia, pewnie i zmartwienia. Co czują? O czym myślą? – To jest właśnie wyzwanie dla Was! Bystre oko wypatrzy to co kryje się na kartach książki. A do odkrycia jest naprawdę dużo. To nie jest książka na raz, czy dwa, trzy razy. My siadamy sobie do niej każdego dnia i strona po stronie powoli się nią delektujemy. Jest naszym przysmakiem do podwieczorku i snujemy z nią wiele historii.

Bardzo polecam! Choć skierowana jest do dzieci od około 3 lat to również dużo starsze pociechy będą nią zainteresowane. Historie mieszkańców naszej planety staną się pretekstem do wielu rozmów z dziećmi na przeróżne tematy, choćby o kolorach skóry, wyznaniach, zdrowej diecie, ważności ruchu, podróżach, równości, dbaniu o świat, szacunku do KAŻDEGO – nawet gdy mamy inne poglądy! Bardzo ważna i mądra książka. Koniecznie po nią sięgnijcie. Z nami pojedzie na wakacje, już jest w walizce.

Dodaj komentarz