Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda – Wydawnictwo ART EGMONT

Kolejna „perełka” tej jesieni! Wydawnictwo Art Egmont skierowało do swych czytelników cudowną lekturę, która zachwyci całą rodzinę.

„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda” to dużego formatu pozycja o świecie! Wyruszamy w podróż po naszej planecie, odkrywając zadziwiające rafy koralowe, pustynie, lasy deszczowe. Dzięki rysunkom, mapom, infografikom dowiecie się jak funkcjonuje Ziemia i jak możemy wspólnie o nią dbać.

 

koszyk

 

Książka wydana jest w dużym formacie, twardej oprawie i na dobrej jakości, grubszym, matowym papierze.

Autorką i ilustratorką przewodnika jest Rachel Ignotofsky.

Na ponad 120 stronach znajdziecie ciekawie, przystępnie podane fakty, uzupełnione o liczne ilustracje. Myślę że po tę lekturę z powodzeniem mogą sięgać dzieci w wieku od 8 lat.

 

 

Nasza planeta jest jedynym domem dla nas wszystkich, dlatego warto dobrze ją poznać, by mieć świadomość jak dużej opieki od nas potrzebuje. Dzięki tej lekturze z pozoru skomplikowane funkcjonowanie życia okaże się ciekawym, fascynującym tematem. W książce poznacie funkcjonowanie niektórych największych i najmniejszych ekosystemów oraz zobaczycie jak dzika przyroda podtrzymuje życie na Ziemi.

Znajdziecie mapę biomów, dowiecie się czym jest ekosystem, jak przepływa energia. Poznacie klasyfikację organizmów żywych, interakcje między gatunkami i różnorodność biologiczną. Fascynujące są także miniekosystemy i mikroekosystemy. Autorka cudownie je zobrazowała!

Następnie ruszycie przez Amerykę Północną, Południową, Europę, Azję, Afrykę, Australię, aż po obszary polarne. Dowiecie się wszystkiego o ekosystemach wodnych, obiegu węgla, azotu, fosforu i wody oraz przekonacie się jak duży wpływ na przyrodę ma człowiek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo wartościowa lektura! Zainteresuje nie tylko najmłodszych czytelników. Będzie idealnym i ciekawym uzupełnieniem szkolnej wiedzy i zafascynuje niejednego dorosłego. Zawarty pod koniec słowniczek w prosty, przystępny sposób wyjaśni pojęcia atomu, bakterii, ewolucji, gazów cieplarnianych, klimatycznych zmian globalnych, materii i wielu innych pojęć. Polecamy!

 

 

Dodaj komentarz