Co to ten rak? – Wydawnictwo MAMANIA

Zachorowalność na nowotwory rośnie. Statystyki są zatrważające, bowiem prawie każdy z nas miał lub ma styczność w swym otoczeniu z osobą którą choroba nowotworowa dotyczy. Czasem choruje najbliższa osoba, czasem wśród znajomych znajdzie się ktoś kto walczy z rakiem, wciąż słyszymy apele o zbiórki na leczenie ciężko chorych osób.

A czym tak właściwie jest rak? Dlaczego tak dużo osób na niego choruje? Jak powstaje? Na te wszystkie pytania odpowie bardzo potrzebna w obecnych czasach książka, która pomoże zrozumieć małym czytelnikom co dzieje się w organizmie chorego na raka człowieka.

 

koszyk

 

Autorką książki jest doktor Sarah Herlofsen, ilustracje przygotowała Dagmar Geisler, a pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Na niespełna stu stronach znajdziemy bardzo szczerą i otwartą opowieść o raku. Autorka w przystępny dla małego czytelnika sposób wyjaśnia czym jest ta choroba, jak może przebiegać i jakie są sposoby jej zwalczania. Nie straszy, nie przeraża, ale w delikatny i wyważony sposób przedstawia fakty. Odpowiada na każde pytanie, porusza wszystkie kwestie.

Książka skierowana jest do dzieci od około 9 lat, choć i dorośli bardzo z niej skorzystają. Znajdą tu wiele podpowiedzi i wskazówek na to w jaki sposób rozmawiać o tej trudnej chorobie z dzieckiem. Poza tym nawet my dorośli nie mamy aż tak obszernej wiedzy o chorobach nowotworowych i często nie wiemy jak w przystępny sposób odpowiadać na pytania naszych pociech.

Bardzo wartościowa lektura! Wyczerpuje temat w każdej kwestii, od powstania komórki, przez etapy i sposoby leczenia, po śmierć. Nie ma w niej tematów tabu. Polecamy dla całej rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.