Włóczykij – Wydawnictwo PRÓSZYŃSKI i S-KA

Lubię książki które wzruszają, skłaniają do refleksji i poruszają ważne tematy. Jedną z takich pozycji jest powieść autorstwa Agnieszki Taborskiej o wymownym tytule „Włóczykij”. Przejmująca, chwytająca za serce, a jednocześnie optymistyczna. Krystyna Lipka – Sztarbałło uzupełniła historię tytułowego bohatera o malownicze, często zabawne obrazy, nadając książce prawdziwej magii. Podczas lektury można zarówno uronić łzę, jak i wspólnie się pośmiać.

Książka wydana jest w twardej oprawie, liczy 32 strony i według mnie skierowana jest do dzieci od około 5 lat. Duża, wyraźna czcionka zachęci małych czytelników do samodzielnej lektury i z pewnością skłoni do przemyśleń i rozmów.

 

 

Pies Włóczykij jest ciekawy świata. On lubi poznawać, odkrywać, wędrować. Dzięki jego eskapadom poznajemy różne psie oblicza. Jeden czworonóg wygląda jak swój pan z którym spędza wspólne chwile na kanapie, inne wałęsają się ulicami w poszukiwaniu jedzenia, jeszcze inne muszę ciężko pracować w cyrku, tylko dlatego że ich pan ma finansowe kłopoty. Są psy wystawowe, eleganckie i zadbane, a także te samotne, szukające domu, czy nawet okazy bardzo utuczone, którym co rusz właściciel podsuwa cukierki. Niektóre nawet trudno odróżnić od zabawek!

 

 

 

 

 

koszyk

To mądra, dowcipna opowieść, w której tytułowy bohater w szczery sposób opowiada nam jak wygląda świat widziany oczami psa. Ten bystry obserwator porusza ważne tematy i skłania do przemyśleń. Samotność, szukanie wolności, a jednocześnie odkrywanie różnorodności idealnie wpisuje się morał: „Nigdy nie jest się kimś na zawsze”. Książka dla młodych i dojrzałych, zdecydowanie do wspólnej lektury, po której można długo dyskutować czy to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, czy też człowiek jest najlepszym psim kompanem? A Wy jak uważacie?

Polecamy!

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania prószyńśki logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.