Sto lat, Mysiu! – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Kultowa seria powraca!

Licząca ponad 50 tomów seria o Mysi znana jest na całym świecie. Ukazała się w 27 językach i sprzedała w milionach egzemplarzy!  Mysia doczekała się też serialu animowanego, a nawet pojawiła się na znaczku pocztowym. W Polsce książki o Mysi ukazały się po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Dziś prezentujemy je małym czytelnikom w nowym przekładzie. Obecnie wydawnictwo Dwie Siostry wydało trzy tytuły, a my dziś podzielimy się z Wami jednym z nich.

„Sto lat, Mysiu!”

 

Otwieraj klapki i ciągnij za łapki. Tak! Okienek i ruchomych elementów zdecydowanie tutaj nie brakuje. Lucy Cousins, angielska ilustratorka i autorka książek dla dzieci proponuje najmłodszym lekturę, którą będą odkrywali wszystkimi zmysłami. Każda strona skrywa to co mali czytelnicy lubią najbardziej – niespodzianki.

Mysia obchodzi urodziny. Z tej okazji otrzymała dużą ilość kart, które jak zaczarowane będą wpadały do mieszkania. Wystarczy jedynie pociągnąć za ruchomy element. W kopercie też skrywają się piękne życzenia, które możemy wyjąć i przeczytać z dzieckiem. Myszka pięknie się ubiera i przyjmuje wyczekiwanych gości. Każdy przyniósł cudny prezent, a jaki? Sami się przekonacie! Do każdej paczuszki można zajrzeć. Wszyscy tańczą, bawią się w chowanego i ucztują. A wszystko to możecie odegrać wspólnie, poruszając odpowiednimi elementami, lub odsłaniając liczne klapki! Kryje się ich bardzo dużo. Ba! Na własne oczy przekonacie się jak myszka zdmuchuje świeczki na swoim torcie urodzinowym. Potem goście się żegnają i wychodzą z balonami, które oczywiście również mają w sobie niespodzianki.

Seria spodoba się najmłodszym czytelnikom. Myślę że już roczne maluchy w towarzystwie rodziców mogą odkrywać jej uroki. Proste teksty mówią o codziennych sprawach, na widok ilustracji oczy same się śmieją. Warto wpaść do Mysi na przyjęcie i przeżyć je wspólnie z bohaterką.

Książka wydana jest w twardej oprawie, liczy 16 grubszych, kartonowych stron i z pewnością trafi w gusta każdego malca.

 

 

 

 

 

 

 

 

W serii znajdziecie także dwa inne tytuły, do których możecie zajrzeć tutaj:

SERIA: MYSIA

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz