„Wiersze. Julian Tuwim” wydawnictwo Zielona Sowa

Dziś klasyka! Często szukamy dla naszych małych czytelników ciekawych książek, przeglądamy księgarniane i biblioteczne półki z nowościami, a zapominamy o klasyce. Dlatego postanowiłam dziś pokazać Wam pięknie wydaną pozycję z Wydawnictwa Zielona Sowa pod tytułem „Wiersze. Julian Tuwim”. Ja o tym autorze „myślę” praktycznie codziennie, a to za sprawą tego, że mieszkamy na ulicy Jego imienia. Większość wierszy znamy już praktycznie na pamięć.

 

13939468_658076561041478_4031367584908768361_n

Ta pięknie wydana książka, z dużymi, kolorowymi ilustracjami i wszytą tasiemką – zakładką , w twardej oprawie, z ponad 90 stronami przypomni dorosłym ich dzieciństwo, a najmłodszym pozwoli zapoznać się z wesołymi wierszykami.


Zbiór zawiera 18 utworów wybitnego polskiego poety dwudziestolecia międzywojennego – Juliana Tuwima i są to: „Abecadło”, „Dwa Michały”, „Dwa wiatry”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Okulary”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „O panu Tralalińskim”, „Pstryk!”, „Ptasie radio”, „Rzepka”, „Skakanka”, „Słoń Trąbalski”, „Spóźniony słowik”, „W aeroplanie”, „Warszawa”, „Warzywa”, Zosia Samosia”.

Książka posłuży na lata, na pokolenia, bo wiersze te są wiecznie żywe. Rozśmieszą przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym, które do twórczości Tuwima będą powracać nie jeden raz podczas lekcji w szkole. Zbiór ten świetnie sprawdzi się do wspólnego czytania, a także dzięki dość sporej i wyraźnej czcionce zachęci dzieci do samodzielnej lektury. „Wiersze” będą wspaniałym prezentem dla każdego dziecka, a z tej serii znajdziecie również „Hans Christian Andersen. Baśnie”, oraz „Jakub i Wilhelm Grimm. Baśnie”, więc można skompletować pociechom piękną serię klasyki w eleganckim wydaniu.

 

fullsizerender

t1

t2

t3

t4

t5

Polecam! Na pierwszym zdjęciu moje wydanie z 1953 roku i „nowe wydanie” moich dzieci 🙂
A Wy lubicie wiersze? A może mieszkacie na ulicy noszącej imię znanego pisarza, lub poety?

Dodaj komentarz