„Kurczak Karolek” – seria – Olesiejuk

Dziś seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Seria inna niż wszystkie, bo z ruchomymi obrazkami. Głównym bohaterem jest tu malutki kurczaczek Karolek.

 

13895518_658074707708330_7019871750332591727_n

W książce o tytule „Kurczak Karolek” zobaczymy, jak żółciutki kurczaczek zjada dużo owsa i ma pękaty brzuszek, jak zjada dużo pszenicy i ma mocny dziobek, jak zjada dużo kukurydzy i ma silne nóżki. Na koniec gdy będziemy sądzili, że kurczaczek jest olbrzymi, musimy rozłożyć jeszcze ostatnią stronę i zobaczyć kto jest większy od niego. W części pod tytułem „Kurczak Karolek uczy się latać” przeczytamy jak mały Karolek zaczyna lekcję nauki latania, jak podskakuje na wielkich, silnych nóżkach, jak bierze wielki rozbieg i robi daleki skok, jak macha silnymi skrzydełkami i jak wreszcie uda mu się polecieć… no prawie polecieć, bo na końcu czeka nas rozkładana strona i sami się przekonacie jak mu poszło 😉 W części „Kurczak Karolek idzie do przedszkola” czytelnicy poznają Karolka jako małego spóźnialskiego, który po raz pierwszy idzie do przedszkola. Jest pobudka, czas na zjedzenie pysznych płatków śniadaniowych, wyjście z domu i pytanie czy zdąży na czas? czy nasz spóźnialski dotrze do przedszkola? Przekonacie się wspólnie podczas tej wesołej lektury.

 

W każdej książeczce są 1-2 zdania na stronie, piękne ilustracje i urocze wesołe ruchome obrazki. Oprócz wspólnego czytania, najmłodsi mają także dużo zabawy podczas otwierania i zamykania stron patrząc jak kurczaczek wybudza się ze snu, jak zjada płatki, jak biegnie, jak macha nóżkami, skacze, leci, rusza dziobkiem, a także jaki ma duuuuży brzuszek. Przepiękne wydania, bardzo zachwyciły moje młodsze i starsze dzieci. Każdy tytuł opowiadający ciepłym i prostym językiem o codziennych zmaganiach kurczaczka ma twardą oprawę i 10 stron. Polecam serdecznie tę zabawną serię, która zaskoczy Was swą pomysłowością i niezwykłością.

 

fullsizerender

k1

k2

k3

k4

k5

k6

k7

k8

 

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

2 thoughts on “„Kurczak Karolek” – seria – Olesiejuk

Dodaj komentarz