Króliczki!!! – wydawnictwo CzyTam

Dzisiaj chciałam pokazać Wam książkę niezwykłą. Niezwykłą zarówno dla nas – rodziców, jak i dzieci. Już nie raz pisałam – najlepszymi recenzentami książek dla dzieci są właśnie mali czytelnicy. To dzięki moim dzieciom, ich gustom i upodobaniom wiem które książki są godne uwagi i polecenia. Do grona naszych ulubionych lektur należy z pewnością książka pt. „Króliczki!!!”  autorstwa Kevana Atteberry z Wydawnictwa CzyTam.

 

img_9977

 

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 2 roku życia. Jest w twardej oprawie, ma 32 strony i przepiękne ilustracje. Tekstu jest niewiele, przeczytanie całej książeczki zajmuje chwilkę, ale te obrazki… Cudo! To właśnie dzięki nim ta lektura jest tak przejmująca, wzruszająca, zabawna, urocza, rozśmieszająca. Zdecydowanie to nasz numer 1 od pewnego czasu i to nie tylko wśród mojego 3 – letniego synka, ale całej rodziny. Dzieci przynoszą książkę i proszą: czytaj 🙂 Jak ja przeczytam ją jakieś 25 razy to zabierają ją do taty i jest ponowne: czytaj! Czyta mama, czyta tata i czyta młodszemu rodzeństwu nasza córcia 8 – letnia, której bajka tak bardzo przypadła do gustu że w ciągu jednego wieczoru stworzyła do niej swoje ilustracje. A to znaczy jedno: ta książka to hit.

To teraz kilka słów o czym jest ta pozycja. O potworku!  Potworek o imieniu Declan w książce dla najmłodszych czytelników to z początku może wydawać się troszkę straszne, ale ten stworek jest przesłodki, uroczy i wcale nie jest groźny. To jeden z najbardziej przyjaznych potworków na świecie. Zobaczcie sami, a zakochacie się w nim od pierwszego wejrzenia 🙂 Declan idzie sobie na spacerek i wita się z każdym kogo mija: z drzewem, z chmurką, motylkiem, a także z króliczkami!!! Ale króliczki chyba nie są przyjaźnie nastawione i w postrachu uciekają przed naszym milusińskim spacerowiczem. Declan rozgląda się, nawołuje, szuka, ale króliczków nie ma. Trudno, idzie dalej i wita się z krzaczkiem, pniaczkiem, kamyczkiem i ślimaczkiem, aż tu na drodze stają mu… króliczki!!! ale tylko na chwilkę, bo zaraz zmykają w leśnych ostępach. Zmartwiony, smutny, melancholijny Declan siada na kłodzie i ze smutku przysypia gdy nagle pojawiają się… króliczki!!! Ale tym razem wcale nie uciekają. Wprost przeciwnie – skaczą i radują się z potworkiem na dobre, gdy nagle…

I tu nie zdradzę końca książki, ponieważ o tym musicie przekonać się sami.

Jak to mówią moje dzieci – ale zaskakujące zakończenie 😉

 

k9

k5

k4

k8

k3

k7

k2

k6

k1-jpg

koszyk

Polecam serdecznie tę cudowną książkę dla każdego małego czytelnika. Jestem pewna że będziecie mieli z niej dużo śmiechu, a także będzie świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi o tym, że „nie taki diabeł straszny jak go malują” i że nie można oceniać innych po wyglądzie. Króciutka książeczka w formie komiksu stworzona przez genialnego Kevana Atteberry, który mieszka nieopodal ciemnego lasu w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych sprawi że zobaczycie jak zwykły spacer może przerodzić się w ciekawą przygodę.

My uwielbiamy leśne spacery, może i na naszej drodze stanie kiedyś Declan – o tym marzą dzieci.

A Wy lubicie spacerować i szukać przygód? Warto wybrać się na spacer, koniecznie z książką „Króliczki!!!”

Dodaj komentarz